Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
E vërteta në zemër!  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
E vërteta në zemër!  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

E vërteta në zemër!

2 posters

Shko poshtë

E vërteta në zemër!  Empty E vërteta në zemër!

Mesazh nga Darius Sat 12 Nov 2011 - 7:51

• Njerëzit thonë se të humbasësh personin që do është gjëja më e keqe, në fakt më e keqe se kjo është të humbasësh vetveten, duke dashur dike së tepërmi!

• Më keq se të mari malli për buzëqeshjen e dikujt, është të të mari malli për buzëqeshjen tënde.

• Ndjenja më e dhimbshme është të jesh i/e gatshm/e të sakrifikosh të nesërmen për të ndryshuar të djeshmen.

• Askush nuk mund të kthehet mbrapa dhe të ketë një fillim të ri, por gjithkush mund të filloj sot dhe të ketë një fund të ri.

• Mos haro e kaluara nuk mund të jetë asnjëherë më e rëndësishme se e tashmja.

• Ndrysho por bëje ngadal, sepse drejtimi është më i rëndësishëm se shpejtësia...

• Si mund të dëshpërohesh kur pas vështirësisë vjen lehtësimi,
pas çdo nate lind dielli,
pas çdo thatësie vjen gjelbërimi,
pas çdo frike vjen qetësia
pas çdo dite vjen tjetra
pas çdo mundi vjen çlodhja
pas çdo loti vjen gëzimi
pas çdo vuajtje vjen shpërblimi?!


• Të jesh i suksesshëm ju duhet familja dhe shoqëria, por të jeni shumë të suksesshëm ju duhen armiqtë dhe konkurrentët!

• Ai që jep nuk duhet ta kujtojë, ai që merr nuk duhet ta harrojë, mirënjohja është kujtesa më e mirë e zemrës...

• Kopracia përpara se të kalojë tek dora, kalon tek shpirti dhe zemra. Kur një zemër i dorëzohet pushtetit të parasë, do lërë hapësira pushtetit të zemrës.
Mendimi im për paranë është i qartë:
- Paraja është mjet në jetë e jo qëllim, Në momentin që ajo kthehet në qëllim, shuan çdo ndjenjë njerëzore.


Uroj që të ecni në rrugën e quajtur " Jetë "
-Të pengoheni në gurin e quajtur " Fat "
-Të mblidhni lulen e quajtur " Dashuri "..!

• Shpirti nuk mund të shohë ylber nëse në sy nuk ka lot.

• E vërteta në zemër, le të jetë si të jetë...
është ilaçi më i mirë,
për një gjumë të qetë.

• Jeta është një libër me 3 faqe.
- Faqja e parë është LINDJA.
- Faqja e tretë është VDEKJA.
- Faqja e mesit është bosh.....mbushe atë me kujtime të bukura...

• Ç’mrekulli do të ishte të shpërndanim në qiell dertet e tokës dhe të zbrisnim në tokë paqen e qiellit.

• Përpiqu të kesh një karakter unik, ashtu si kripa, prania e së cilës nuk vihet re por mungesa e saj i bën gjërat pa shije.

• E vërteta është se aeroportet kanë parë përqafime më të sinqerta se sallat e dasmave...
Dhe spitalet, burgjet dhe vendet me katastrofë, kanë dëgjuar më shumë lutje se muret e shtëpive të Zotit.

• Në perëndim thuhet: "Pas çdo burri të mirë fshihet një grua e mirë".
• Në Lindje thuhet: "Gruaja e mirë e gjeti burrin të mirë".
• E vërteta është se: "Pas çdo burri të mirë është një nënë e mirë" - e cila punoi jashtëzakonisht shumë për të!

• Sikur të mos ishte femra, diamanti do të ishte një gur i rëndomtë.
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E vërteta në zemër!  Empty Re: E vërteta në zemër!

Mesazh nga Anakonda Wed 7 Dec 2011 - 18:46

E mbajme te verteten ne zemer dhe nuk e themi te verteten pasi nuk kemi besim tek vetja jone,edhe kur humbasim gjene me me vlere duam qe koha te kthehet perseri prapa qe te ndreqim gabimet,por ja qe eshte teper vone.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi