Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gratë të parat do të shkelin në Mars People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gratë të parat do të shkelin në Mars People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gratë të parat do të shkelin në Mars

2 posters

Shko poshtë

Gratë të parat do të shkelin në Mars Empty Gratë të parat do të shkelin në Mars

Mesazh nga Emona Wed 16 Nov 2011 - 5:27

Do të jenë gratë ato që do të shkelin të parat në sipërfaqen e Marsit, të paktën nëse kjo arritje do të realizohet për herë të parë nga amerikanët.

Vendimi duket se është marrë në një mbledhje të fundit të “NASA”-s, ku është biseduar edhe një herë mbi projektet ambicioze të zbarkimi në “Planetin e Kuq”.

Një vendim i tillë duhet të shpaguajë faktin që në vitin 1969, ishte një mashkull, Neil Armstrong, ai që shkeli për herë të parë në sipërfaqen e Hënës, trupi i vetëm qiellor i vizituar deri më sot nga njerëzimi.

Përpara se një anije kozmike të mbërrijë në Mars, fillimisht pritet që të realizohen misione për në dy hënat e planetit, që duket se nga pikëpamja shkencore janë shumë më interesante dhe të panjohura për ne. Megjithatë, me vështirësitë që ka një nismë e tillë, pritet që misioni të kërkojë edhe dy dekada kohë që të realizohet.

Marsi është planeti më i afërt me Tokën. Megjithatë, ai ndodhet 150 herë më larg se Hëna. Megjithatë, nuk është e sigurt që do të jenë gratë që do të shkelin të parat në Mars, për faktin e thjeshtë se Rusia është duke zhvilluar një tjetër program hapësinor, aktualisht më i avancuar, që pritet të dërgojë njeriun në planetin në fjalë. Midis gjashtë austronautëve që po trajnohen, nuk ekziston asnjë femër.Gratë të parat do të shkelin në Mars 2333main_MM_Image_Feature_19_rs4-200x150

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gratë të parat do të shkelin në Mars Empty Re: Gratë të parat do të shkelin në Mars

Mesazh nga Anakonda Wed 28 Mar 2012 - 19:32

se jemi inteligjente dhe skemi frike.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi