Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shqiperia???? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shqiperia???? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shqiperia????

3 posters

Shko poshtë

Shqiperia???? Empty Shqiperia????

Mesazh nga WebMaster Fri 11 Sep 2009 - 5:20

Shqiperia???? Al-mapPozicioni gjeografik:
Shqiperia ndodhet ne Evropen juglindore ne gadishullin e Ballkanit. Laget ne brigjet e saj piktoreske nga deti Adriatik dhe Jon. Kufizohet ne jug me Greqine, ne lindje me Republiken ish-Jugosllave te Maqedonise (FYROM) dhe ne veri me Kosoven dhe Malin e zi. Ky vend eshte nje perzierje peisazhesh, nga plazhet e virgjera deri ne majat shkembore te maleve.
Popullsia:
Ne vitin 2001 ne shqiperia kishte 3.5 milion banore. Eshte vendi me rritjen e popullsise me te larte ne europe edhe pse nje pjese e konsiderueshme e popullsise ka emigruar gjate ketyre viteve te fundit
Gjuha:
Rreth 97% e popullsise flet gjuhen shqipe, por ekzistojne edhe pakica greke(2%)e maqedone
Flamuri:
Shqiperia???? Flamur Flamuri shqiptar eshte nje sfond i kuq mbi te cilen ndodhet nje shqiponje me dy kokaShqiperia???? Skenderbeu-kali
Kryeqyteti:
Tirana me rreth 700.000 banore. Eshte dhe qendra ekonomike dhe kulturale e vendit.
Qytetet kryesore:
Durresi(Durrazo), Shkodra(Scutari), Vlora(Valona), Elbasani, Korca, Berat, Gjirokastra, Sarande
Fete:
Ne Shqiperia praktikohen tre fe kryesore qe jane: muslimane (70% e popullsise),ortodokse (20%),katolike(10%).
Monedha:
Lek: (1 Euro = 120 Lek)
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shqiperia???? Empty Re: Shqiperia????

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 29 Jul 2011 - 4:08

Kjo teme zhvendoset nga Letersia Shqiptare, ne nenforumin e Gjeografise...Ju Faleminderit...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shqiperia???? Empty Re: Shqiperia????

Mesazh nga Anakonda Mon 1 Oct 2012 - 1:10

A shqipria shqipria.....

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shqiperia???? Empty Re: Shqiperia????

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi