Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjërat e thjeshta!  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjërat e thjeshta!  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjërat e thjeshta!

2 posters

Shko poshtë

Gjërat e thjeshta!  Empty Gjërat e thjeshta!

Mesazh nga Darius Wed 16 Nov 2011 - 22:49

• Ndonjëherë kur thua...Jam mirë...do që dikush të shohi në sy, të përqafojë fooort dhe të të thotë:
E di që ndihesh keq, për atë qëndroj afër teje!

• Njerëzit janë si librat, mos i gjykoni ata sipas kopertinave.....Ndoshta dikujt do ja kuptosh vlerën vetëm duke e lexuar!

• Nganjëherë është e domosdoshme të marim rolin e budallait, sepse disa njerëz vetëm atë gjuhë kuptojnë!

• S'ka rëndësi sa kohë ke që e njeh dike... Ka persona që të hyjnë menjëherë në zemër...!

• E vërteta mbetet gjithmonë e zhveshur sepse kurrë nuk i qepen rrobat që i porosit ajo vetë...!

• Jan disa persona që duhet të kenë të shkruajtur në ballë *MADE IN CHINA* janë komplet fallco!

• Vlera e një gjëje është për sa ti e vlerëson, andaj për vete zgjidhe çmimin më të lartë…!

• Besimi duhet të jetë si ndjesia e një fëmije të vogël kur e hedh atë në ajër, ai qesh sepse e di që do e kapësh sërisht ...

• Ndonjëherë vetmia të bëhet shoku më i mirë, s’të bën pyetje të kota, dhe shpesh herë të jep përgjigje të sakta ...!

• Përballë idiotësisë ka vetëm një mënyrë për të dëshmuar inteligjencë: mos fol me ta!

• Dinakëria është çështje e instinktit, që e ka edhe dhelpra, kurse mençuria është cilësia më e lartë e njeriut...!

• Për të qenë të lumtur me dike, nuk është nevoja të jemi të verbër...
‎por pa dyshim që ndonjëherë duhet të mbyllim sytë!

• Është shumë e vështirë kur dikush të prekë zemrën e më pas zhduket...
të jep dorën e më pas largohet...
...të detyron të ëndërrosh dhe më pas të zgjon...!!!

• Edhe lulja më e bukur vyshket një ditë...Kjo është mënyra e natyrës për të na treguar që asgjë nuk zgjat "Përgjithmonë"

• Më mirë gjëra të thjeshta të bëra me zemër . . . Sesa gjëra të mëdha të bëra për Interes!

- Një fëmijë më pyeti ''çfar ke në duar?''
Ju përgjigja:''Disa kujtime...''
Më pyeti përsëri:''Cfar jan kujtime?!''
Ju përgjigja:''Disa gjëra që e di se nuk do t’i kaloj përsëri...''
Pas pak më pyeti:"Po pse i shtrëngon aq fort???''
Ktheva sytë drejt tij dhe i’u përgjigja:''Sepse janë të vetmet “gjëra” që më mbeten nga dikush që më duhej shumë.''


----------------------------------------
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjërat e thjeshta!  Empty Re: Gjërat e thjeshta!

Mesazh nga Anakonda Sat 4 Feb 2012 - 21:51

Gjerat e thjeshta shum here na mundojne.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi