Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Parfumi në formë ilaçi: Nuk spërkatesh por e pi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Parfumi në formë ilaçi: Nuk spërkatesh por e pi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parfumi në formë ilaçi: Nuk spërkatesh por e pi

2 posters

Shko poshtë

Parfumi në formë ilaçi: Nuk spërkatesh por e pi Empty Parfumi në formë ilaçi: Nuk spërkatesh por e pi

Mesazh nga Emona Thu 17 Nov 2011 - 4:42

Parfumi në formë ilaçi: Nuk spërkatesh por e pi Parfume

Një kompani e re në Amsterdam po përgatit një formulë të re që do të sjellë revolucion në fushën e parfumeve. Aroma e re nuk do të jetë në formë spray, por do të jetë si ilaç (pilulë).

Pronarët e kompanisë, Lucy McRae dhe Sheref Mansy janë krijuesit e kapsulës së re të tretshme, e cila përmban brenda aromën. Pilula gëlltitet dhe aroma shpërndahet në lëkurën e trupit. Kështu, aroma do të përhapet edhe nëpërmjet frymëmarrjes sonë dhe jo vetëm nga lëkura.

Era e parfumit do të çlirohet pasi pilula të tretet në organizëm, ndërkohë që sa më shpejt të rrahë zemra, aq më e fortë do të jetë aroma. Siç ndodh edhe me parfumet klasikë në shishe, intensiteti dhe kohëzgjatja e parfumeve varen edhe nga lëkura, që ndryshon nga një njeri në tjetrin.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Parfumi në formë ilaçi: Nuk spërkatesh por e pi Empty Re: Parfumi në formë ilaçi: Nuk spërkatesh por e pi

Mesazh nga Anakonda Wed 29 Feb 2012 - 17:52

Cfare nuk po dalin keta kohet e fundit.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi