Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Procedurat e reja të pasaportave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Procedurat e reja të pasaportave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Procedurat e reja të pasaportave

Shko poshtë

Procedurat e reja të pasaportave Empty Procedurat e reja të pasaportave

Mesazh nga Durrsaku Tue 22 Nov 2011 - 4:21

Procedurat e reja të pasaportave PASAPORTAT-22_tn_20
Procesi i aplikimit për pasaporta biometrike është ndërprerë në disa njësi bashkiake në kryeqytet.

Shumë qytetarë, të cilët kanë shkuar të aplikojnë, janë detyruar të kthehen mbrapsht për shkak se Ministria e Brendshme ka ndryshuar procedurat e aplikimit. Qytetarët më parë duhet të paraqiten në Komisariatin e Policise se bashku me dy fotografi, ku do te plotesojne nje formular me te dhenat e tyre.

Pasi policia te kete verifikuar nese keto te dhena perputhen me personin qe aplikon,ateherë bashke me nje formular, qytetari duhet te shkoje ne zyrat e kompanise 'Aleat', Procedurat e reja të pasaportave Thonjeza
Të gjithë shtetasit që erdhën këtu ne i cuam në komisiariat në bazë të një udhëzimi dhe shtetasit që kishin vajtur në komisariat nuk kanë bërë këtë aplikim sepse komisariatit i ka shkuar udhezimi i shfuqizuar

Jeta Seitaj
Kryetare e minibashkise 5
te instaluara prane zyrave te gjendjeve civile. Nje moskoordinim mes komisariatit dhe zyrave te aplikimit ka bere qe qytetaret te mos kene as formulain e policise dhe te mos bejne dot as aplikimin.

"Sot shtetasit nuk po aplikojnë për pasaportën biometrike. Ata janë kthyer mbrapsht, sepse të gjithë shtetasit që erdhën këtu ne i cuam në komisiariat në bazë të një udhëzimi dhe shtetasit që kishin vajtur në komisariat nuk kanë bërë këtë aplikim sepse komisariatit i ka shkuar udhezimi i shfuqizuar", tha Jeta Seitaj, kryetare e njësisë numër 5.

Kjo urdherese e Ministrise se Brendshme nuk ka mberritur ne te gjitha njesite bashkiake, pasi ne disa prej tyre aplikohej sipas procedures se vjeter, pa u paraqitur me pare ne komisariatin e policise .Burime ne ministrine e brendshme thone se kjo urdherese do te mberrije ne te gjitha njesite vendore .

Vjedhja e identitetit

Më 15 nëntor, Zyra e Shtypit e Ministrisë së Brendshme njoftoi publikun për procedurat e reja të pajisjes me pasaportë biometrike.

Sipas njoftimit zyrtar me propozim te Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, Ministria e Brendshme ka nxjerre ne 11 nentor nje udhezim te ri, sipas te cilit rikthehet roli i polcise ne procesin e prodhimit te pasaportave.

"Sipas kesaj procedure,- thote njoftimi zyrtar,-shtetasit shqiptare qe aplikojne per pasaportë biometrike duhet të pajisen me pare me nje formular identifikimi me fotografi nga komisariati i policisë, ku kanë vendbanimin, i cili plotësohet në dy kopje".
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi