Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nis prodhimi i pasaportave biometrike People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nis prodhimi i pasaportave biometrike People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nis prodhimi i pasaportave biometrike

2 posters

Shko poshtë

Nis prodhimi i pasaportave biometrike Empty Nis prodhimi i pasaportave biometrike

Mesazh nga WebMaster Thu 22 Sep 2011 - 10:19

Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, ka marrë pjesë në ceremoninë e fillimit të prodhimit të pasaportave biometrike të Republikës së Kosovës, që bëhet nga një kompani austriake. Në këtë ceremoni, drejtuesit e kompanisë austriake OESD, kompania e angazhuar për prodhimin e pasaportave biometrike, i dorëzuan ministrit Rexhepi edhe zyrtarisht pasaportën e parë të këtij lloji. Prodhimi i pasaportave biometrike do të bëhet në Austri, ndërsa personalizmi i tyre do të bëhet në Departamentin për Prodhimin e Dokumenteve të MPB-së. Në njoftimin për media të kësaj ministrie, thuhet se qytetarët e Kosovës do të kenë mundësi që të pajisen me pasaporta biometrik që nga muaji tetor i këtij viti.

Rexhepi me këtë rast tha se, “me fillimin e prodhimit të pasaportave biometrike të Republikës së Kosovës, është bërë edhe një hap tjetër në përmbushjen e obligimeve që ka Kosova në rrugën e saj evropiane, në procesin e liberalizmit të vizave dhe lëvizjen e lirë të qytetarëve të Republikës së Kosovës”.

Ai siguroi se këto pasaporta janë të nivelit më të lartë dhe përmbajnë elementet më të sofistikuara sa i përket sigurisë së tyre dhe se janë të njëjta si të gjitha pasaportat biometrike të shteteve të BE-së.

Ministria e Brendshme ka paraparë, që brenda 3 vjetëve të prodhohen më tepër se 1 milion e 300 mijë pasaporta biometrike, që do të jenë të mjaftueshme, që të gjithë qytetarët e vendit të pajisen me këto dokumente.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nis prodhimi i pasaportave biometrike Empty Re: Nis prodhimi i pasaportave biometrike

Mesazh nga pishtimi Thu 22 Sep 2011 - 11:28

Hajde me hajer me ne fund ....shpresoj te jet e vertet se jemi ngopur me genjeshtrat e politikaneve tane ....se ka mbet si nje VRIME E ZEZE Kosova....e vetme pa pasaporta biometrike....
pishtimi
pishtimi
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : RKS
Postime Postime : 146
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/10/2009
Mosha Mosha : 69
Hobi Hobi : Muzika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nis prodhimi i pasaportave biometrike Empty Re: Nis prodhimi i pasaportave biometrike

Mesazh nga WebMaster Thu 22 Sep 2011 - 11:31

Faleminderit Pishtimi per kete lajm qe me dhe ti mua qe ta postoj ..Tani po shikoja ne lajmet e gazetave edhe thone qe eshte aprovuar kjo gje prandaj hajde me verte me kom te mbare per te gjithe ..
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nis prodhimi i pasaportave biometrike Empty Re: Nis prodhimi i pasaportave biometrike

Mesazh nga pishtimi Thu 22 Sep 2011 - 11:52

Nuk u besohet ketyre deri sa fillojne ne ate moment te prodhojne pasaportat hahahhahahah....sepse brenda nates i ndrojne ligjet.....
pishtimi
pishtimi
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : RKS
Postime Postime : 146
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/10/2009
Mosha Mosha : 69
Hobi Hobi : Muzika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nis prodhimi i pasaportave biometrike Empty Re: Nis prodhimi i pasaportave biometrike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi