Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Roli i gjysherve ne shoqeri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Roli i gjysherve ne shoqeri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roli i gjysherve ne shoqeri

3 posters

Shko poshtë

Roli i gjysherve ne shoqeri Empty Roli i gjysherve ne shoqeri

Mesazh nga Emona Wed 23 Nov 2011 - 1:10

Roli i gjysherve ne shoqeri 1322053590-gjyshja

Ata çmenden për nipërit dhe mbesat, ofrojnë këshilla të vyera dhe ndihmojnë në rritjen e fëmijëve, por duket se gjyshërit kanë një rol edhe më thelbësor: mbijetesën e qenies njerëzore. Këto përfundime vijnë nga një studim zviceran dhe australian që ka analizuar studime të mëparshme mbi rolin e gjyshërve në shoqëri. Mbështetja e tyre ndihmon fëmijët të qëndrojnë të shëndetshëm, ndërsa dashuria dhe aftësia për të dëgjuar ndihmon adoleshentët të kalojnë periudhat e vështira siç është divorci i prindërve. Disa nga këto studime kanë lidhur gjyshet me mbijetesën e njerëzimit. Për shembull, analiza e një studimi nga Finlanda del në përfundimin se ata fëmijë, gjyshja e të cilëve ka qenë e re kur ata kanë lindur jetojnë më shumë se sa fëmijët me gjyshe më të vjetra.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Roli i gjysherve ne shoqeri Empty Re: Roli i gjysherve ne shoqeri

Mesazh nga Anakonda Sun 5 Feb 2012 - 19:47

Jo te gjithe gjysherit jane njesoj,pasi ka dhe nga ata qe nuk duan ti shohin niperit e mbesat me sy.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Roli i gjysherve ne shoqeri Empty Re: Roli i gjysherve ne shoqeri

Mesazh nga Arabela Mon 6 Feb 2012 - 5:54

gjysherit jane et mire per femijet,,,,ajo lloj dashurie qe falin ato esh ndryshe nga e prinderve,,, 3293509517 3293509517
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Roli i gjysherve ne shoqeri Empty Re: Roli i gjysherve ne shoqeri

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi