Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Irani shpall “non grata” Britaninë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Irani shpall “non grata” Britaninë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Irani shpall “non grata” Britaninë

2 posters

Shko poshtë

Irani shpall “non grata” Britaninë  Empty Irani shpall “non grata” Britaninë

Mesazh nga Durrsaku Sun 27 Nov 2011 - 0:35

Irani shpall “non grata” Britaninë  Ahmadinexhad Parlamenti i Iranit votoi të dielën me shumicë për reduktimin e marrëdhënieve diplomatike me Britaninë e Madhe, një kundërpërgjigje ndaj vendimit të Londrës për të ngrirë transaksionet ekonomike me vendin arab.

Në seancën e transmetuar drejtëpërsëdrejti në radion kombëtare, u dëgjua se si disa deputetë nisën të këndonin “Vdekje Britanisë”, përpara se nota diplomatike të miratohej me 87% të votave.

Në mënyrë që dekreti të hyjë në fuqi, nevojitet edhe miratimi nga Këshilli i Lartë Iranian, por diçka e tillë pritet të jetë vetëm një formalitet. “Ky është vetëm fillimi i kundërpërgjigjes sonë”, deklaroi folësi i parlamentit, Ali Larijani.

Sipas BBC, Irani mund të kërkojë largimin e ambasadorit britanik në Teheran. Marrëdhëniet midis dy shteteve kanë ardhur në tensionim të vazhdueshëm, për shkak të ambicieve bërthamore të vendit arab.

Javën e shkuar, Ministri Britanik i Financave, George Osborne, deklaroi ngrirjen e të gjitha aseteve iraniane në vend dhe nxorri një urdhër që i pengon bankave të kryejnë transaksione ekonomike me Teherainin, bazuar mbi dyshimin që bankat iraniane sponsorizonin programin bërthamor. Teherani e pranon ekzistencën e reaktorëve, por gjithmonë ka këmbëngulur se ato kanë vetëm qëllime përdorimi civil.

Megjithatë, Agjensia Bërthamore e OKB-së (IAEA), zbuloi më parë gjatë muajit dokumenta të pagabueshme që tregonin se programi po zhvillohet edhe për qëllime ushtarake.

www.top-channel.tv/
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Irani shpall “non grata” Britaninë  Empty Re: Irani shpall “non grata” Britaninë

Mesazh nga Anakonda Thu 10 May 2012 - 17:38

po keta te iranit nuk mund te rrijn urte por mesa duken dashkan lufte gjersa ngacmojn vendet e europes

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi