Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrat në punë të trukuara, shefat kundër! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrat në punë të trukuara, shefat kundër! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femrat në punë të trukuara, shefat kundër!

3 posters

Shko poshtë

Femrat në punë të trukuara, shefat kundër! Empty Femrat në punë të trukuara, shefat kundër!

Mesazh nga Durrsaku Sun 27 Nov 2011 - 23:51

[You must be registered and logged in to see this image.]BRITANI- Femrat janë të lindura për make-up, kjo dihet tashmë, por arsyeja pse ato trukohen aq shumë do mbetet një mister për shumicën e meshkujve.

Shumica e femrave e përdor trukun si një formë vetëvlerësimi, ose për ti dhënë vehtes një stil ndryshme. Stilet dhe mënyrat që një femër përdor për tu trukuar janë të larmishme pasi femrat kanë një personalitet të tyrin.

Femrat kanë një problem sa i përket kufirit për të përdorur make-up! Sipas një sondazi të kryer nga officerbroker.com realizuar në 500 drejtues firmash meshkuj dhe femra ka arritur në përfundimin se edhe sipas vetë femrave drejtuese tualeti që përdorin varteset e tyre është shpesh herë i papërshtatshëm.

Sipas këtij sondazhi truku në punë në vend që të japë një efekt pozitiv, shërben në të kundërt, për të prishur imazhin. Sipas sondazhit femrat e trukuara ngjallin reagim ë pakëndshëm tek shefat e tyre meshkuj, të paktën 1 në 3 nuk e aprovon një vendim të tillë.

Por, cilat janë produktet kozmetike më të ‘urryera’ nga meshkujt?! Vendin e parë e zë buzëkuqi, kur është i tepërt e ‘urrejnë’, kjo ndodh në 32% të rasteve. Sipas sondazhit shefat preferojnë dicka me serioze ose fare. Vendin e dytë e zë rimeli ose lapsi tek sytë. Për 28% të të intervistuarve është dicka që bie shumë në sy. Ndërkohë që toni tek mollëzat është e papreferueshme për 15% të të anketuarve.

Në një kohë që shumica e shefave grejnë gishtin kundër femrave të trukuara në zyrë, për 10% të tyre ky veprim vlerësohet.

Një nga organizatorët e sondazhit bën me dije për Daily Mail se pavarësisht sondazhit: ‘ bukuria është në sytë e atij ose asaj që na shikon. Ajo që mund ti duket e përshtatshme një personi, për dikë është shqetësuese".
(el.me/BalkanWeb) [You must be registered and logged in to see this image.]
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat në punë të trukuara, shefat kundër! Empty Re: Femrat në punë të trukuara, shefat kundër!

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Mar 2012 - 19:29

po sepse shefi do te detyroje te leje gruan e tij per gruan e botes.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat në punë të trukuara, shefat kundër! Empty Re: Femrat në punë të trukuara, shefat kundër!

Mesazh nga Burrelsja Tue 21 May 2013 - 2:40

Anakonda shkruajti:po sepse shefi do te detyroje te leje gruan e tij per gruan e botes.

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat në punë të trukuara, shefat kundër! Empty Re: Femrat në punë të trukuara, shefat kundër!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi