Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Drogë dhe prostitucion, arrestohet banda me 5 shqiptarë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Drogë dhe prostitucion, arrestohet banda me 5 shqiptarë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Drogë dhe prostitucion, arrestohet banda me 5 shqiptarë

Shko poshtë

Drogë dhe prostitucion, arrestohet banda me 5 shqiptarë Empty Drogë dhe prostitucion, arrestohet banda me 5 shqiptarë

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 1 Dec 2011 - 12:48

Drogë dhe prostitucion, arrestohet banda me 5 shqiptarë Arresti-albanesi-todi-300x167Peruxhia, 1 dhjetor 2011, NOA - Trafik droge dhe prostitucion është akuza që rëndon mbi pesë shqiptarët e arrestuar sot nga policia italiane. Operacioni i policisë është zhvilluar në qytetin e Todit në provincën e Peruxhias, raporton korrespodenti i Agjencisë NOA.

Në pranga kanë përfunduar Leonard Sulaj, 31 veç, Alfred Dervishi, i njohur me emrin Fredi, 28 vjeç, Sami Cukani, i njohur në rrethet e shpërndarësve të dogës me emrin Erving, 35 vjeç, Arian Malo 41 vjeç dhe Sandër Hila 30 vjeç.

Rreth 50 forca policie kanë nisur ditën e sotme operacionin për kapjen e shqiptarëve, ndaj të cilëve hetuesit kishin mbledhur prova për trafik droge dhe prostitucion. Sipas një përfaqësuesi të policisë, droga shpërndahej në provincën e Peruxhias dhe shqiptarët kishin një zonë të tyre për ushtrimin e prostitucionit. Shqiptarët kishin arritur të lidheshin me një grup kriminal nga Rumania dhe kryenin edhe trafikun e qenieve njerëzore. Sipas të dhënave, ata merrnin rreth 2000 mijë euro për të sjellë njerëzit nga Rumania në Itali. Ndërkohë që një pjesë e grave dhe vajzave përdoreshin edhe për prostitucion.

Ndërsa shpërndarja e drogës, sipas policisë, bëhej nga pesë shqiptarët në bashkëpunim me disa shqiptarë të tjerë. Zonat ku shpërndandin drogën janë qytetet ; Todi, Massa Martana dhe Gualdo Cattaneo.

a.k/NOA
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi