Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

+6
bobi 10
Arabela
Emona
Anakonda
CuN@BosS/
Aяtємιѕα
10 posters

Shko poshtë

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 3 Dec 2011 - 14:33

Besoni qe ne shqiptaret "urrehemi" pra nuk e duam njeri tjetrin ne emigrim ?

Ju ka ndodhur nje gje e till?

Ne cfare relata jeni me shqiptaret qe ndodhen ne te njetin vend me ju?

Eshte shqiptari aq mikprites dhe jashte atdheut ?

Diskutim te mbare

Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Mesazh nga CuN@BosS/ Sat 3 Dec 2011 - 14:41

Eshte e vertet qe nuk e duan njoni tjetrin ne emirgrim raste te rralla sepse cdo njeri kerkon rehatine e vet andej edhe kultura andej te ben dem ciao mjes ciao ne drek ciao ne dark [You must be registered and logged in to see this image.] ,dmth me tipe njerezish ,dmth une nuk nevoje ,por shumica e shikoj qe sa rregullojne veten e tyre nuk i bie me mendja per ato qe kane lene mbrapa dmth raste te rralla qellon se ka dhe nga ato qe te mbajne flas ne shumicen e rasteve kshu ka ndodhur....
CuN@BosS/
CuN@BosS/
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : - Shijak -Albania
Postime Postime : 6010
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/01/2009
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : + Programator @ iNfO!-

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Dec 2011 - 18:45

Harrojne,se jane te nje kombi dhe duan te shohin rehatine e tyre,dhe gjithsecili bisnezin e vet ekonomik,duke bere qe te humbasin respektin e njeri-tjetrit.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Mesazh nga Emona Sun 4 Dec 2011 - 6:08

Pse kur jan Dashte ''Shqiptaret'' ne pergjtihsi me nejri tjetrin??
Me sa di un gjithmon ka egzistua ajo injoranca ,xhelozia mes dy shtetaseve Shqiptare edhe pse jan ne emigrim..

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Mesazh nga Arabela Thu 22 Dec 2011 - 1:30

jo pse,,,kjo esh absurde,,pse te behen xheloz per njtj??si pak ,,si shume gjithe per vete i kane,,, rose53
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Mesazh nga bobi 10 Thu 22 Dec 2011 - 2:10

Aииå shkruajti:Besoni qe ne shqiptaret "urrehemi" pra nuk e duam njeri tjetrin ne emigrim ?

Ju ka ndodhur nje gje e till?

Ne cfare relata jeni me shqiptaret qe ndodhen ne te njetin vend me ju?

Eshte shqiptari aq mikprites dhe jashte atdheut ?

Diskutim te mbare

Anna flm qe ke sjelle kete teme per diskutim e cila i perket nje fenomeni qe secili nga ne ne emigrim e shikon.



Per vete faktin qe ka te beje me dobesine vjen ajo edhe e mosdashjes,por jo gjithmone.



Te jemi realiste kjo dukuria e mosdashjes e shikojme,por ndikimi numer nje eshte ajo e mosdijes,edhe per kete nuk e ve ne dyshim,por edhe pse shoh qe ata qe kane e jane mire ne gjendjen ekonomike (jo shqiptare)s'duan as vella e moter,madje e as prinder dicka qe ka edhe me keq se ajo e mosdashjes se patriotit,,,,,,,,,.Suksesi eshte i bukur,edhe e shkelqyer ndjenje kur ke me ke e ndan,sepse atehere shumefishohet.

Kur je deshtak te duan me shume,,,,,,,,,,,,,,,,



Nuk e di shume,por di dicka.

Shoqeria ime nga qytete te ndryshme te Shqiperise ne emigrim ka ndikuar per pozitiv si shtytes,edhe madje ne ndihme me optimizem edhe duke me dhene nje krah qe une te plotesoja ate c'ka mendoja me idete e mija,edhe shoh qe duan me entuziazem tu tregoj c'ndodh me ato veprime.

Bujaria eshte drejt venitjes Anna.

Ne zonat rurale ekziston akoma se ne qytet,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,edhe pse tashme me shume se edhe dikur cope me cope ish,por kjo s'ka te beje me temen.



Harrova te them qe materiali i thene ne lidhje me ndihmen,harmonine,apo urrejtjen ne emigracion nuk specifikova qe krejt shoqeria ime ne ndikim jane nga qytete tjera,pervec qytetit tim!!!



Valle kjo thote dicka???
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 22 Dec 2011 - 2:56

Eshte per te ardhe keq......Shumica nuk e duan nj-tj ne vendlindje..le me ne emigrim...

Ne emigrim ske kohe per kafe as te kalosh ore te tera klubeve........sepse je ne pune 7 dite...ai qe e ka mendjen per pune e per ti jep nje krah ndihme familjes se tij...

Shqipetaret gjithmone do mbeten xheloz ndaj nj-tj...dembel.....etj.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 22 Dec 2011 - 3:59

Bobi 10
por edhe pse shoh qe ata qe kane e jane mire ne gjendjen ekonomike (jo shqiptare)s'duan as vella e moter,madje e as prinder dicka qe ka edhe me keq se ajo e mosdashjes se patriotit,,,,,,,,,

Po ju citoj vetem kete rresht sepse kam kunderpergjigje,mos i pergjithesoni gjerat e duke then kete e kam fjalen se vertet qe mund te ndodh e kjo qe keni then ju ketu e se ve aspak ne dyshim sic nuk ve ne dyshim e anen tjeter te medaljes,ate te miren nuk jane te gjithe te tille dhe besomeni se flas nga cfare kam pare une personalisht se si femer qe jam e punen qe bej kam pas kontakte me shume njerez jo Shqiptare te cilet kane nje marredhenie moter me vella apo prinder me femije per tu lakmuar e per tu pasur ziline ne menyren si shprehen si e trajtojne njeri tjetrin,sa te hapur jane si respektohen e sa tolerante tregohen ne kundershtim me shume Shqiptare qe se shoh kete mentalitet edhe pse duan te duken "moderne"..

Persa i perket temes fatkeqesisht edhe une e kam ven re kete gje mes nesh ne emigrim,Ne Shqiperi kur vete te tregojne me gisht (ja erdhi kjo Grekja)e shoh qe jemi njerez thashethemaxhinj nuk shikojme punen tone por meremi me punet e tjerit si dhe qeshim me fatkeqesine e tij/saj.Ne emigrim c'te them kam shoqeri nga te dyja palet por sa ne ndihme me kan erdh vendasit e respektin qe me kan bere nuk e bejne Shqiptaret..Kur shkon mire fillimisht te mbajne nga afer ne menyre se mos ken ndonje perfitim nga ty si per pune,njohje etj kur e shikojne qe s'ndodh largohen e ste flasin as me goje me..kur i ndihmon le qe s'degjon nje flm nga goja e tyre por mundohen ta shperblejne me te keqe ate duke then shpifje ne persona te tret ne kurrizin tend e duke spiunuar gjepura te pa qena per interesat e veta tek vendasit...
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Mesazh nga bobi 10 Thu 22 Dec 2011 - 4:28

S'ka pyll pa derra thote populli.

Fakti qe edhe une punoj/a ne nje pune ku kisha te beja me publikun,edhe te jem i sinqerte 85 % te rasteve e them me bindje qe s'shkonin(greke behet fjala)edhe nqs me kundershton eshte mynyra se si e shikon edhe perceptoni ju,se asesi s'mundet askush ta pergenjeshtroje mendimin tim.

Tashme kthehemi te ajo e thena



Erdhi ai greku(me mire Jorgoja)ose per pepinot Xhuzepja[You must be registered and logged in to see this image.] ,,,,,,,,,,,



Ana

Dikur ishin te privilegjuar emigrantet sepse ndiheshin superiore nga ajo c'ka ofronin edhe kishin,por tashme,,,,,,,,,,,,aha.

E di pse e them.

Jo sepse me erdhi te flas keshtu,por nga ajo c'ka shikohet.

Ps konkretisht

Ne shqiperi vetem pune neper zyra kam pasur edhe akoma s'ka te mbaruar pasi vete puna ka te beje me to,edhe paraqitja e pare ne bisede,edhe pyetja e thene qe KU PUNONI??

Kur thoja Greqi emigrantt direkt pergjigjia ish kjo

aha ok ok ok.

Dmth dobet,,,,,,,,,,,,.

Ke kohe sikurse duket ta vizitosh vendin tend me ate realitetin c'ka ndodh.

Tema ben fjale per vendin ku jetojme,edhe jo ate c'ka ndodh kur kthehemi ne atdhe,por ja qe e shikojme edhe ate e te kthyerit.

Ka me keq kur shohim qe prinderit arrijne ne azile ,,,,,nqs kan pension sepse mos prishet qetesia e femijve,,,,,,,,,,,,se sa ajo e te mos dashurit atij patriotit tim.!!!
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 22 Dec 2011 - 4:38

bobi 10 shkruajti:S'ka pyll pa derra thote populli.

Fakti qe edhe une punoj/a ne nje pune ku kisha te beja me publikun,edhe te jem i sinqerte 85 % te rasteve e them me bindje qe s'shkonin(greke behet fjala)edhe nqs me kundershton eshte mynyra se si e shikon edhe perceptoni ju,se asesi s'mundet askush ta pergenjeshtroje mendimin tim.

Tashme kthehemi te ajo e thena



Erdhi ai greku(me mire Jorgoja)ose per pepinot Xhuzepja[You must be registered and logged in to see this image.] ,,,,,,,,,,,



Ana

Dikur ishin te privilegjuar emigrantet sepse ndiheshin superiore nga ajo c'ka ofronin edhe kishin,por tashme,,,,,,,,,,,,aha.

E di pse e them.

Jo sepse me erdhi te flas keshtu,por nga ajo c'ka shikohet.

Ps konkretisht

Ne shqiperi vetem pune neper zyra kam pasur edhe akoma s'ka te mbaruar pasi vete puna ka te beje me to,edhe paraqitja e pare ne bisede,edhe pyetja e thene qe KU PUNONI??

Kur thoja Greqi emigrantt direkt pergjigjia ish kjo

aha ok ok ok.

Dmth dobet,,,,,,,,,,,,.

Ke kohe sikurse duket ta vizitosh vendin tend me ate realitetin c'ka ndodh.

Tema ben fjale per vendin ku jetojme,edhe jo ate c'ka ndodh kur kthehemi ne atdhe,por ja qe e shikojme edhe ate e te kthyerit.

Ka me keq kur shohim qe prinderit arrijne ne azile ,,,,,nqs kan pension sepse mos prishet qetesia e femijve,,,,,,,,,,,,se sa ajo e te mos dashurit atij patriotit tim.!!!

Shqiptaret ne emigrim mesa mbaj mend une kurr sjan ndjere te priveligjuar edhe pse atehere ofronin shume cka ne krahasim me tani..

Sigurisht qe nuk ka me keq por ka e me keq kur shohim shume patriot tane qe i braktisin prinderit edhe pse ne shpite e tyre por te pa mundur e pa asnje lloj interesimi madje shume nga ata (pleq) flene rrugeve dhe kjo ndodh sot jo dje,jo dikur por esht nje fenomen qe e shohim ne te perditshmen tone..100 here me mire pra ne azil sesa rrugeve neper baranga e duke lypur neper plera e njerezit kafshaten e bukes se tyre...
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Mesazh nga bobi 10 Thu 22 Dec 2011 - 4:45

Shqiptaret ne emigrim mesa mbaj mend une kurr sjan ndjere te priveligjuar edhe pse atehere ofronin shume cka ne krahasim me tani..

Sigurisht qe nuk ka me keq por ka e me keq kur shohim shume patriot tane qe i braktisin prinderit edhe pse ne shpite e tyre por te pa mundur e pa asnje lloj interesimi madje shume nga ata (pleq) flene rrugeve dhe kjo ndodh sot jo dje,jo dikur por esht nje fenomen qe e shohim ne te perditshmen tone..100 here me mire pra ne azil sesa rrugeve neper baranga e duke lypur neper plera e njerezit kafshaten e bukes se tyre...[/quote]



Ku i ke pare barakave ti se une s'po i shikoj,edh eas i kam pare.

Ma shpjego pak te lutem??



Te jemi te sinqerte shqiptaret jane ne vend te pare ne liste per perkujdesjen e perkushtimin drejt familjes e aq me shume prinderit.

Mos bej te tilla krahasime sepse duket sikur do te gjesh nje spice ne nje dru,edhe do te kapesh te shpetosh.



Ji me origjinale
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 22 Dec 2011 - 4:52

bobi 10 shkruajti:Shqiptaret ne emigrim mesa mbaj mend une kurr sjan ndjere te priveligjuar edhe pse atehere ofronin shume cka ne krahasim me tani..

Sigurisht qe nuk ka me keq por ka e me keq kur shohim shume patriot tane qe i braktisin prinderit edhe pse ne shpite e tyre por te pa mundur e pa asnje lloj interesimi madje shume nga ata (pleq) flene rrugeve dhe kjo ndodh sot jo dje,jo dikur por esht nje fenomen qe e shohim ne te perditshmen tone..100 here me mire pra ne azil sesa rrugeve neper baranga e duke lypur neper plera e njerezit kafshaten e bukes se tyre...



Ku i ke pare barakave ti se une s'po i shikoj,edh eas i kam pare.

Ma shpjego pak te lutem??



Te jemi te sinqerte shqiptaret jane ne vend te pare ne liste per perkujdesjen e perkushtimin drejt familjes e aq me shume prinderit.

Mos bej te tilla krahasime sepse duket sikur do te gjesh nje spice ne nje dru,edhe do te kapesh te shpetosh.



Ji me origjinale

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ka e te tjera video e vertetime te ketij lloji,Bobi nuk po mundohem te kapem askund thjeshte me pelqen te jem reale e ta them ate troc edhe pse spelqehet,kjo eshte e dates 08/12/2011 pra shume e fresket por ka e te tjere mjaft qe kam pare une kur shkoj ne vendlindje e shikoj situaten...


Edituar për herë të fundit nga Artemis në Fri 23 Dec 2011 - 11:32, edituar 2 herë gjithsej
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Mesazh nga dajti modh Thu 22 Dec 2011 - 6:32

kjo lloj semundje eshte me e perhapur ne emigrandet qe ndodhen ne Greqi....me pak ne Itali a diku ne ndonje shtet tjeter .. kam vite qe jetoj ne Amerike ..dhe nje dicka e tille me ben pershtypje ..zakonisht ato SHqiptare qe kane jetuar me pare se te vijne ketej Atllantikut ne Greqi jane te ndryshem .. mbase i ben jetesa e meparshme te tille ....mbase dicka tjeter ku je
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Mesazh nga Maksi Thu 22 Dec 2011 - 6:58

Sepse nuk tregohemi unike. Po mundohemi ti shesim mend njeri tjetrit
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Mesazh nga Labja Tue 17 Jan 2012 - 0:50

eshte e vertet shqiptaret nuk e duan njeri tjetrin ne emigrim, kjo sepse ka shume xhelosi dhe pak koh per te kaluar me shoqerin
Labja
Labja
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Gjakun e zemres te Mamit
Postime Postime : 8252
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/12/2011
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Io anziché fare castelli in aria mi faccio templi nel cuore

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi