Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nuk ka ndalesë të shitjes së produkteve të Samsung në SHBA People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nuk ka ndalesë të shitjes së produkteve të Samsung në SHBA People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nuk ka ndalesë të shitjes së produkteve të Samsung në SHBA

Shko poshtë

Nuk ka ndalesë të shitjes së produkteve të Samsung në SHBA Empty Nuk ka ndalesë të shitjes së produkteve të Samsung në SHBA

Mesazh nga Emona Mon 5 Dec 2011 - 5:49

Nuk ka ndalesë të shitjes së produkteve të Samsung në SHBA F.1205093453214_210/Albnews/-Në betejën globale në mes Apple dhe Samsung për pohimet për shkeljen e patentave në lidhje me telefonat “e mençur” mobile dhe tabletët, gjykata në SHBA ka refuzuar kërkesën e Apple për ndalesën e shitjes së produkteve të Samsungut.

Gjykatësja amerikane Lucy Koh morri vendimin se mundësimi i shitjes së pajisjeve të Samsungut Galaxy S 4G, Infuse 4G, Droid Charge, dhe Galaxy Tab 10.1 nuk do ti shkaktoj dëm Apple në atë masë sa që të arsyetohet ndalesa e shitjes së këtyre produkteve. Gjithashtu ajo theksoi se ndalesa e këtillë do ti ndihmonte prodhuesve të tjerë të pajisjeve të ngjashme në dëm të Samsungut.

Në mbarë botën Apple dhe Samsung janë aktiv në rreth 80 seanca gjyqësore në lidhje me pohimet për shkelje të patentave. Deri tani Apple në disa vende, sikurse Gjermani dhe Australi, ia arriti të nxjerr një ndalesë të përkohshme të shitjes së pajisjeve të Samsungut.

Në deklaratën në lidhje me vendimin më të ri në SHBA, përfaqësuesit e Samsungut kanë theksuar se vendimi konfirmon qëndrimin e tyre se argumentet e Apple nuk kanë kurrfarë vlere ligjore.
Post to Facebook
Post to Twitter
Add to LinkedIn
Add to Google Bookmarks
Send via Gmail
Send via E-mail program

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi