Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fjalor..... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fjalor..... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fjalor.....

Shko poshtë

Fjalor..... Empty Fjalor.....

Mesazh nga WebMaster Fri 9 Dec 2011 - 11:36

...Fjalor i fjalëve të rralla, të haruara apo të lëna pas dore

Është bë modë ndër na të « harojmë » gjuhën tonë shekullore dhe të marëm fjalë të huaja vetëm për dëshira meskine të mendjemadhësisë së turpshme. Nëpër titujtë e shtypit dhe mediave tjera, pa asnjë nevojë, nga katër fjalë të shkruara me gërma të trasha, tri janë të huaja.

Qëllimi i këtij fjalori është sadopak të ndihmoj të rijtë ta ruajnë të folurit e prindërve të tyre dhe kështu ta mbrojnë gjuhën tonë nga shpartallimi dhe nga ndikimi i modës dëshpruese të huazimit nga ata që kryesisht janë më të varfura nga shqipja. Njëherit, ky fjalor do të ndihmoj në ruajtjen e fjalëve të vjetra, përdorimi i të cilave është rralluar nga shkaqe të ndryshme shoqërore (p.sh. zejet dhe veglat që nuk i hasim në përditëshmëri etj).

Që ky fjalor të jetë sa më i pasur dhe i vlefshëm, ftoj vizitorët e kësaj faqje dhe të gjithë dashamirët e ruajtjes së fjalës shqipe, të bashkëpunojnë, duke dërguar fjalë të haruara apo të lëna pas dore.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi