Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Real-Barça, 216 ndeshje zyrtare People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Real-Barça, 216 ndeshje zyrtare

5 posters

Shko poshtë

Real-Barça, 216 ndeshje zyrtare Empty Real-Barça, 216 ndeshje zyrtare

Mesazh nga Durrsaku Sat 10 Dec 2011 - 2:25

Real-Barça, 216 ndeshje zyrtare Cristiano-iniesta Ndeshja e sotme Real Madrid-Barcelona do të shndërrohet në takimin më të përsëritur në historinë e futbollit spanjoll. Pas ndeshjes së sotme, dy ekipet më të mëdha të Spanjës do të jenë përballur mes tyre 216 herë në ndeshje zyrtare (162 në kampionat, 8 në Kupën e Europës, 28 në Kupën e Mbretit, 10 në Superkupën e Spanjës, 6 në Kupën e Ligës dhe një herë në Kupën e Kurorëzimit).

Klasikja kalon kështu në këtë renditje ndeshjen Real Madrid-Athletic Bilbao (215 ndeshje) edhe pse do të rivendoset barazimi kur Athletic të vizitojë Bernabeun pas 7 javësh.

Real Madrid është në avantazh në takimet direkte 86-84 dhe kjo diferencë është ngushtuar sidomos në sezonet e fundit ku Barcelona nën drejtimin e Guardiolës ka fituar shumicën e takimeve.

26 nga 35 golat e fundit të Klasikes janë shënuar nga ekipi blaugrana dhe Iker Casillas, kapiteni i Real Madrid, nëse pëson edhe dy gola nga Barcelona do të shndërrohet në portierin që ka pësuar më shumë gola në historinë e këtij takimi.

Mesazh nga Ariel Sat 10 Dec 2011 - 23:34

Amon mer ca goje qe kam....qekur boni golin e par Reali thash e fiton Barce 3 - 1 ose 3 - 2..

Mesazh nga Leo_uk Sat 10 Dec 2011 - 23:37

Pjesen e dyt pash, por degjova qe pjesen e pare ishte mire Reali.. Ai Ronaldo njer humbi 3 gola te paster.. Ishin dobet ne fakt te dy skuadrat.

Mesazh nga Durrsaku Sat 10 Dec 2011 - 23:44

barca sado dobet te jete i shtyp koken realit ndersa per rastet e pjeses se pare kishta barcelona me shume por portieri i realit qe pritit dhe fati e ndihmoj realin se kjo ndeshje mund te perfundonte si ajo qe ndodhi 5-0