Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dorëzohet Reali, Barça më e mira People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dorëzohet Reali, Barça më e mira People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dorëzohet Reali, Barça më e mira

2 posters

Shko poshtë

Dorëzohet Reali, Barça më e mira Empty Dorëzohet Reali, Barça më e mira

Mesazh nga Durrsaku Mon 12 Dec 2011 - 4:25

Reali i Madridit vuan një tjetër humbje të “El Clasicos”, në kështjellën e tij në “Bernabeu”. Për popullin e “galaktikëve”, festa e triumfit zgjati vetëm një minutë, ndërsa më pas, për Realin nisi makthi. Barcelona, me magjinë e saj, riktheu me këmbë në tokë ekipin e drejtuar nga Zhoze Murinjo, që kishte arritur 15 fitore radhazi. Pavarësisht hidhërimit që sjell ky zhgënjim i radhës për madrilenët, duket se nën zë që nga tifozët, gazetarët dhe lojtarët, e pranojnë humbjen. Mjafton të shikohen komentet dhe qëndrimet e gazetave sportive. Kishte gati dy dekada që mediat madrilene nuk protestonin kur Reali humbte “El Clasicon”. Dhe titujt e gazetave të ditës së djeshme e treguan këtë. Edhe rasti i diskutueshëm i Leo Mesit, sipas së cilit u kërkua një karton i kuq, nuk u trazua shumë, duke nënkuptuar se faji këtë herë për humbjen nuk ishte i gjyqtarit.
Qëndrimi – Dy gazetat sportive më të mëdha promadrilene mbajtën një qëndrim jo kritik sa i përket gjykimit. “Fitoi më i miri”, lexohet në faqen e parë të të përditshmes “AS”. “Mesi dhe Iniesta të jashtëzakonshëm, nata më e keqe e Ronaldos”. Më pas në faqe, dy kronika të drejtorit të gazetës, Alfredo Relano, ku nuk vërehen dyshime për rezultatin. “Futbolli kundër fiksimit”, është titulli i artikullit, që e lidh edhe me konferencën për shtyp të Murinjos në vitin 2010: Inter ka një ëndërr, ndërsa Barça një fiksim (finalja e Champions-it në ‘Bernabeu’). Tani rolet janë ndërruar. “Barcelona zmadhon më shumë mitin e vet”. Drejtuesi i “AS” nuk i kursen kritikat ndaj Realit. “Barça më e mirë se Madridi. Ishte dhe vazhdon që të jetë”. Dhe qëndrimi përfundimtar. “Një mbrëmje futbolli e vërtetë dhe një e vërtetë e plotë: “Barcelona është diçka më shumë”. Ndërsa në të përditshmen tjetër sportive ‘Marca’, humbja e së shtunës është më keq se sa “manita” e një sezoni më parë. “Barça mbretërore” është titulli i parë i kronikës së shkruar nga Santiago Segurola. “Reali i Madridit ngelet pa barot”, është reflektimi i gazetarëve të të përditshmes sportive. Në faqet e saj nuk mungon ironia. “Kjo është shumë më keq sesa rezultati 5-0 , i dashuri Murinjo”. E një analist tjetër shkruan: “Madridi, ishte dështim i vërtetë që pas minutës së 20-të”.

Barcelona
13 orë fluturim, ja si “hyjnitë” festuan në ajër

Shampanjë, lojëra dhe vetëm 4 orë gjumë. Ka qenë kjo festa e Barcelonës pas fitores me Realin, e cila është zhvendosur në bordin e avionit të linjës Madrid-Tokio ku katalanasit do të zhvillojnë botërorin e klubeve, duke nisur nga 16 dhjetori. Në një udhëtim që zgjati jo pak, por 13 orë, Mesi, Ksavi, Iniesta, Fabregas me shokë nuk vunë gjumë në sy, edhe me “urdhër” të trajnerit Guardiola. Nën emocionet e batutave, gotave të shampanjës që derdheshin lum, mesazheve të falënderimit, përgjigjeve të mijëra tifozëve që kishin shkruar në faqet e tyre sociale, dhe ndonjë fotoje të çastit, lojtarët nuk e ndjenë aspak lodhjen, edhe pse mbërritën me një orë vonesë në aeroportin e “Norita” të Tokios (14:45). 8 orë diferencë mes Madridit dhe Tokios detyruan trajnerin Pep Guardiola, me urdhër të mjekëve të skuadrës, që të mos i lejonin lojtarëve të flinin më shumë se 4 orë për të shmangur ndonjë problem të mundshëm me orën diellore. Kampionët tani kërkojnë të gjithë në kor… Mundialiton
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dorëzohet Reali, Barça më e mira Empty Re: Dorëzohet Reali, Barça më e mira

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Feb 2012 - 5:45

Normal qe po,pasi jane vetem per te thene fjale te kota sjane per gjo tjeter.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi