Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Miliarderi rus do të konkurrojë për president  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Miliarderi rus do të konkurrojë për president  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Miliarderi rus do të konkurrojë për president

2 posters

Shko poshtë

Miliarderi rus do të konkurrojë për president  Empty Miliarderi rus do të konkurrojë për president

Mesazh nga Durrsaku Mon 12 Dec 2011 - 9:32

Facebook


Miliarderi rus do të konkurrojë për president  Rusikandidatipresident

Një miliarder rus, Mikhail Prokhorov, bëri të ditur gjatë së hënës se do të konkurrojë përballë Kryeministrit Vladimir Putin, në zgjedhjet presidenciale të muajit mars.

Prokhorov e cilësoi vendimin si më të rëndësishmin dhe më të vështirin në jetën e tij. Deklarata vjen ndërsa Rusia është përfshirë nga protestat më të mëdha që prej shembjes së Bashkimit Sovjetik, pas parregullsive që shoqëruan zgjedhjet parlamentare të zhvilluara në fundjavë.

Sipas rezultatit zyrtar, të vënë në dyshim nga vëzhguesit ndërkombëtarë dhe aktivistët demokratikë, partia “Rusia e Bashkuar” e Putin e Medvedev fitoi me vështirësi një shumicë minimale.

”Kam marrë vendimin më të vështirë të jetës sime. Do të konkurroj për president”, deklaroi Prokhorov gjatë një konference për shtyp. Ai shtoi se nuk ka ndërmend ta ndërtojë fushatën e tij në shkëmbim kritikash me Putinin. “Kritikat nuk do të zënë më shumë se 10% të fushatës sime, pasi pjesa tjetër do t’i përkasë gjërave që unë dua të realizoj”, tha miliarderi.

Më parë gjatë vitit, manjati i përpunimit të çelikut e hekurit dhe pronari i klubit amerikan të basketbollit, Nju Xhersi Nets, u vendos për një periudhë të shkurtër në krye të një partie që sfidoi “Rusinë e Bashkuar”. Megjithatë, ai dha dorëheqjen pas pak kohe nga partia “Çështja e Duhur”, duke fajësuar Kremlinin për përçarjen që ndodhi brenda grupimit.

Sipas Prokhorovit, ishte analisti dhe strategu i shquar i Kremlinit, Vladislav Surkov, ai që shkaktoi përçarjen e partisë. “Kam gjetur një mënyrë më efikase për t’u shmangur nga politikat e pista të Surkovit. Do të bëhem shefi i tij”, theksoi miliarderi.

Revista e specializuar “Forbes” ka renditur Prokhorovin si njeriun e tretë më të pasur në Rusi dhe një prej 20 njerëzve më të pasur në botë, me një pasuri totale që shkon në 18 miliardë dollarë.

/top-channel.tv
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miliarderi rus do të konkurrojë për president  Empty Re: Miliarderi rus do të konkurrojë për president

Mesazh nga Durrsaku Mon 12 Dec 2011 - 9:33

ka mbetur vetem kodorkofski ne burg dashka me i bo shoqeri ky tipi
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miliarderi rus do të konkurrojë për president  Empty Re: Miliarderi rus do të konkurrojë për president

Mesazh nga Anakonda Mon 19 Mar 2012 - 7:42

si nuk i mjaftojn leket qe ka,por don te vazhdoje me lart.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miliarderi rus do të konkurrojë për president  Empty Re: Miliarderi rus do të konkurrojë për president

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi