Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg

5 posters

Shko poshtë

Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg Empty Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg

Mesazh nga Aяtємιѕα Mon 12 Dec 2011 - 10:14

Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg 338Meshkujt e akuzuar se tallin gratë e tyre mund të përballen me akuza kriminale. Britania parashikon të nryshojë ligjet për dhunën në familje në mënyrë të tillë që edhe tallja të konsiderohet një krim. Kështu, meshkujt që e bëjnë diçka të tillë do hetohen edhe pse nuk i kanë dhunuar gratë fizikisht.
Ndryshimet në ligj do hyjnë së shpejti në fuqi, por ka kritika për përcaktimet ligjore të talljes. Ndërkohë e njëjta gjë parashikohet në ligj edhe kur gruaja tall burrin. Një krim i tillë do quhet ‘abuzim emocional’.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg Empty Re: Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg

Mesazh nga Emona Wed 14 Dec 2011 - 5:26

....Eshte e vetmja menyre te ndalohet dhuna ndaj Femres.

I ligj i till duhet edhe ne trojet tona. 00027003

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg Empty Re: Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg

Mesazh nga Tonii Wed 14 Dec 2011 - 11:36

ooo po ka nje zgjidhje
djemt do flasin tani me pseudonime
psh kur djemt do te qortojn vajzat per arsye tradhtie do tu thon
cfar ben moj Bib ke ngren shum banane moj, nuk te bejn mir
apo kur prishin shum pare per cingla mingla
cfar bere moj se mi shkule te gjith qimet e kokes me bere tullac
keshtu burri perfiton po te jet puna per gjygj,
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg Empty Re: Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 15 Dec 2011 - 3:41

Tonii shkruajti:ooo po ka nje zgjidhje
djemt do flasin tani me pseudonime
psh kur djemt do te qortojn vajzat per arsye tradhtie do tu thon
cfar ben moj Bib ke ngren shum banane moj, nuk te bejn mir
apo kur prishin shum pare per cingla mingla
cfar bere moj se mi shkule te gjith qimet e kokes me bere tullac
keshtu burri perfiton po te jet puna per gjygj,

Kur flasim per meshkujt Shqiptare mendohuni 10 here per te dhen nje pergjigje te bukur e te sakte se me keto pak rreshta mi ke nxjerr engjellore ata duke len te dal perhere femra e keqe ketu edhe s'jane..kesaj i thone (dhi e zgjebur e bishtin perpjete) se te shquheshit per meshkuj komunikues e qe e zgjidhni cdo gje permes debatit e mirekuptimit s'do flisja une e sdo kisha si te arsyetoja qendrimet e bemat e femrave qe vini ju ne pah...Nuk them se jemi te mira ne por duhet te pranoni e faktin se jeni ju qe nuk dini te flisni qe mendoni se femra eshte prona e juaj e mund te silleni me te si te doni,ta trajtoni si qen,ta perkedhelni kur doni te merrni dicka nga ajo ose ne te kunderten ta hidhni si rrecke kur s'jua ploteson nazet e tekat te trurit tuaj femijor e lazdrak...Dhuna ndaj femrave eshte shtuar mjaft e eshte fakt qe edhe pse ne 2012 tashme nr nga statikat e dhena por e nga informacione te ndryshme qe degjojme eshte alarmant e eshte per te na erdh turp ne fakt e jo te mburremi me kete gje duke ushtruar dhune si me te fuqishem e burracaka qe mbaheni duke u matur me nje femer se kjo sju ben me burr (mashkull),pastaj flisni ju qe per gjithcka nuk dini te flisni e te argumentoni si njerez te medhenj por e keni me lehte te jepni nje shpull e ta qepe nga frika jo per gje por jeni e dembela e ato pak qe do thoni ne ate rast do jen vec fyerje e banalitet..ncncnc
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg Empty Re: Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg

Mesazh nga Durrsaku Thu 15 Dec 2011 - 3:46

Aииå shkruajti:
Tonii shkruajti:ooo po ka nje zgjidhje
djemt do flasin tani me pseudonime
psh kur djemt do te qortojn vajzat per arsye tradhtie do tu thon
cfar ben moj Bib ke ngren shum banane moj, nuk te bejn mir
apo kur prishin shum pare per cingla mingla
cfar bere moj se mi shkule te gjith qimet e kokes me bere tullac
keshtu burri perfiton po te jet puna per gjygj,

Kur flasim per meshkujt Shqiptare mendohuni 10 here per te dhen nje pergjigje te bukur e te sakte se me keto pak rreshta mi ke nxjerr engjellore ata duke len te dal perhere femra e keqe ketu edhe s'jane..kesaj i thone (dhi e zgjebur e bishtin perpjete) se te shquheshit per meshkuj komunikues e qe e zgjidhni cdo gje permes debatit e mirekuptimit s'do flisja une e sdo kisha si te arsyetoja qendrimet e bemat e femrave qe vini ju ne pah...Nuk them se jemi te mira ne por duhet te pranoni e faktin se jeni ju qe nuk dini te flisni qe mendoni se femra eshte prona e juaj e mund te silleni me te si te doni,ta trajtoni si qen,ta perkedhelni kur doni te merrni dicka nga ajo ose ne te kunderten ta hidhni si rrecke kur s'jua ploteson nazet e tekat te trurit tuaj femijor e lazdrak...Dhuna ndaj femrave eshte shtuar mjaft e eshte fakt qe edhe pse ne 2012 tashme nr nga statikat e dhena por e nga informacione te ndryshme qe degjojme eshte alarmant e eshte per te na erdh turp ne fakt e jo te mburremi me kete gje duke ushtruar dhune si me te fuqishem e burracaka qe mbaheni duke u matur me nje femer se kjo sju ben me burr (mashkull),pastaj flisni ju qe per gjithcka nuk dini te flisni e te argumentoni si njerez te medhenj por e keni me lehte te jepni nje shpull e ta qepe nga frika jo per gje por jeni e dembela e ato pak qe do thoni ne ate rast do jen vec fyerje e banalitet..ncncnc
kujdes anna se bnuk jane te gjithe meshkujt njespj une per vete e rrespektoj femren
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg Empty Re: Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 15 Dec 2011 - 3:58

Durrsaku shkruajti: kujdes anna se bnuk jane te gjithe meshkujt njespj une per vete e rrespektoj femren

Visi flasim per gjendjen aktuale te Shqiperise,ti je nje nder nje milion meshkuj qe qellon te "respektoje" femren ne fjale se ne praktike shume pak e bejne,Shqiptari eshte egoist,rritur e edukuar me nje kulture ndryshe qe do te thote se ai eshte mbret e fjala e tij patjeter qe ka peshe por kur s'ndodh kjo tregon forcen e tij ndryshe duke humb e respektin per veten...Une fola pergjithesisht e citova fjalet e anetarit me siper sepse e pash te arsyeshme ti jap nje pergjigje personit por qe ne kete rast pergjigja ime vlen per te gjithe gjinine mashkullore pa perjashtim...
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg Empty Re: Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg

Mesazh nga Durrsaku Thu 15 Dec 2011 - 4:04

Aииå shkruajti:
Durrsaku shkruajti: kujdes anna se bnuk jane te gjithe meshkujt njespj une per vete e rrespektoj femren

Visi flasim per gjendjen aktuale te Shqiperise,ti je nje nder nje milion meshkuj qe qellon te "respektoje" femren ne fjale se ne praktike shume pak e bejne,Shqiptari eshte egoist,rritur e edukuar me nje kulture ndryshe qe do te thote se ai eshte mbret e fjala e tij patjeter qe ka peshe por kur s'ndodh kjo tregon forcen e tij ndryshe duke humb e respektin per veten...Une fola pergjithesisht e citova fjalet e anetarit me siper sepse e pash te arsyeshme ti jap nje pergjigje personit por qe ne kete rast pergjigja ime vlen per te gjithe gjinine mashkullore pa perjashtim...
qe i rrespektoj ne fjale kete e paske ngulitur dhe nqs dyshon e rrespektoj po apo jo ne prokatike nuk je ketu afer meje dhe ta vertetoja kete dhe te lutem mos ma bej ne thonjza fjalen rrespekt se perseri ka kuptim ironizues flm
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg Empty Re: Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 15 Dec 2011 - 4:08

Durrsaku shkruajti:
Aииå shkruajti:
Durrsaku shkruajti: kujdes anna se bnuk jane te gjithe meshkujt njespj une per vete e rrespektoj femren

Visi flasim per gjendjen aktuale te Shqiperise,ti je nje nder nje milion meshkuj qe qellon te "respektoje" femren ne fjale se ne praktike shume pak e bejne,Shqiptari eshte egoist,rritur e edukuar me nje kulture ndryshe qe do te thote se ai eshte mbret e fjala e tij patjeter qe ka peshe por kur s'ndodh kjo tregon forcen e tij ndryshe duke humb e respektin per veten...Une fola pergjithesisht e citova fjalet e anetarit me siper sepse e pash te arsyeshme ti jap nje pergjigje personit por qe ne kete rast pergjigja ime vlen per te gjithe gjinine mashkullore pa perjashtim...
qe i rrespektoj ne fjale kete e paske ngulitur dhe nqs dyshon e rrespektoj po apo jo ne prokatike nuk je ketu afer meje dhe ta vertetoja kete dhe te lutem mos ma bej ne thonjza fjalen rrespekt se perseri ka kuptim ironizues flm

Ne thonjeza e vura sepse shume thone e respektojme femren e ne fakt e kunderta qendron,madje as marrin mundin ta njohin fare si eshte si person,cfare i pelqen e cfare jo etj si keto...Nuk ishte me ironim aspak por vetem e verteta e meshkujve ne pergjithesi qe se pranojne e ska te beje dicka personale me ty por me temen qe po debatojme..
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg Empty Re: Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg

Mesazh nga Durrsaku Thu 15 Dec 2011 - 4:10

ok ne rregull
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg Empty Re: Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg

Mesazh nga Anakonda Tue 13 Nov 2012 - 5:50

Emona shkruajti:....Eshte e vetmja menyre te ndalohet dhuna ndaj Femres.

I ligj i till duhet edhe ne trojet tona. 00027003
jam shum dakord me ty
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg Empty Re: Burrat që tallin gratë mund të përballen me burg

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi