Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Trukimet, Duka thërret zyrtarët e Federatës në mbledhje urgjente People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Trukimet, Duka thërret zyrtarët e Federatës në mbledhje urgjente People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trukimet, Duka thërret zyrtarët e Federatës në mbledhje urgjente

2 posters

Shko poshtë

Trukimet, Duka thërret zyrtarët e Federatës në mbledhje urgjente Empty Trukimet, Duka thërret zyrtarët e Federatës në mbledhje urgjente

Mesazh nga Durrsaku Tue 13 Dec 2011 - 8:30

Trukimet, Duka thërret zyrtarët e Federatës në mbledhje urgjente Spacer
Trukimet, Duka thërret zyrtarët e Federatës në mbledhje urgjente 49377TIRANE-Publikimi i raportit të UEFA-s për 13 ndeshje të trukuara në Shqipëri ka tronditur gjithë futbollin shqiptar dhe drejtuesit e tij.

Presidenti i Federatës Armand Duka ka zhvilluar një mbledhje urgjente me stafin e tij, duke kërkuar llogari për rrjedhjen e informacionit. Tonet në këtë mbledhje kanë qenë tepër të larta, sidomos karshi sekretarit të përgjithshëm Eduard Prodani, i cili është njeriu që i merr direkt këto raporte nga Nioni zyrtar. Në mbledhje kanë qenë edhe zyrtarë të Komitetit Ekzekutiv, ç’ka tregon se letrat e UEFA-s kanë qenë një “cunami” për Federatën. Por, çudia qëndron në faktin se shqetësimi i drejtuesve të saj ka qenë më shumë për daljen e raporteve në shtyp, sesa për përmbajtjen e tyre.

Ndërkohë që ministri Bumçi ka kërkuar që me këtë çështje të merren organet kompetente, burime zyrtare nga Prokuroria e Tiranës bëjnë të ditur se nuk ka ende një hetim, pasi ky organ nuk disponon korrespondencës mes UEFA-s e Federatës. Por, nuk përjashtohet që në ditët e ardhshme të nisë një hetim i tillë.
Letrat e dërguara nga UEFA, se 12 ndeshje të sezonit të shkuar, dhe një e këtij viti, kanë qenë të trukuara, janë një nga goditjet më të rënda për futbollin shqiptar. Ato kanë vërtetuar atë çfarë është thënë në periudhën e zhvillimit të këtyre ndeshjeve dhe që Federata e hidhte poshtë duke thënë se nuk ka prova.

(d.b/BalkanWeb
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Trukimet, Duka thërret zyrtarët e Federatës në mbledhje urgjente Empty Re: Trukimet, Duka thërret zyrtarët e Federatës në mbledhje urgjente

Mesazh nga Durrsaku Tue 13 Dec 2011 - 8:33

UEFA cfare plehrash merren me kampionatin shqipetar por trukim ndeshjesh kur kishin ndeshjen zagreb- lion ne champions league qe sla lajm ne bote pa nxjerre fakte qe ishte ndeshje e trukuar dhe su morren me te
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Trukimet, Duka thërret zyrtarët e Federatës në mbledhje urgjente Empty Re: Trukimet, Duka thërret zyrtarët e Federatës në mbledhje urgjente

Mesazh nga Anakonda Tue 21 Feb 2012 - 3:23

Cfare nuk bejne keto ma.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Trukimet, Duka thërret zyrtarët e Federatës në mbledhje urgjente Empty Re: Trukimet, Duka thërret zyrtarët e Federatës në mbledhje urgjente

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi