Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
UFO-t ne pikturat e vjetra mijera vite (Video) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
UFO-t ne pikturat e vjetra mijera vite (Video) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UFO-t ne pikturat e vjetra mijera vite (Video)

2 posters

Shko poshtë

UFO-t ne pikturat e vjetra mijera vite (Video) Empty UFO-t ne pikturat e vjetra mijera vite (Video)

Mesazh nga Emona Fri 16 Dec 2011 - 3:03

Në video kompilimin e publikuar në YouTube, autori është përpjekur të gjejë piktura në të cilat janë pikturuar UFO ose edhe jashtëtokësorë. Disa vizatime janë të vjetra mbi 10.000 vite.UFO-t ne pikturat e vjetra mijera vite (Video) Images

Në këtë video gjenden punime nga të gjitha periudhat e artit njerëzor. Në disa prej këtyre pikturave janë shfaqur sfera ndriçuese në qiell, në të tjerat “pjata të vërteta fluturuese”, ndërsa ka edhe piktura në të cilat janë shfaqur vizitorët me helmeta të qelqta dhe veshje sikur të astronautëve.
Vështirë është të thuhet nëse këto piktura janë të bazuara në përvojat e vërteta ose janë vepra të zakonshme imagjinate, por gjithsesi këto vizatime janë intriguese dhe paraqiten prej fillimeve kur njeriu nisi të vizatojë në të gjitha rajonet e Tokës.
Përveç veprave artistike, ekzistojnë edhe disa përshkrime historike që nëpërmjet vizatimeve përpiqen të dokumentojnë takimin me krijesa të panjohura të cilat janë parë duke aterruar në Lindjen e Largët, ndërsa nuk mungojnë as përshkrimet për pjatat fluturuese prej xhamit dhe metalit.
Nëse jeni të interesuar për pak intriga në fushën e historisë së artit, gjithsesi duhet shikuar këtë kompilim interesant të cilën e postojmë më poshtë:

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

UFO-t ne pikturat e vjetra mijera vite (Video) Empty Re: UFO-t ne pikturat e vjetra mijera vite (Video)

Mesazh nga Anakonda Fri 23 Mar 2012 - 21:15

qenkan piktura te lezetshme.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi