Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
zbardhen detaje nga drafti i traktatit te ri te eurozones People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
zbardhen detaje nga drafti i traktatit te ri te eurozones People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zbardhen detaje nga drafti i traktatit te ri te eurozones

2 posters

Shko poshtë

zbardhen detaje nga drafti i traktatit te ri te eurozones Empty zbardhen detaje nga drafti i traktatit te ri te eurozones

Mesazh nga Durrsaku Fri 16 Dec 2011 - 22:50

zbardhen detaje nga drafti i traktatit te ri te eurozones 45096_33BRUKSEL- Drafti parë i traktatit të ri që synon të forcojë qeverisjen ekonomike në Eurozonë ka nisur të qarkullojë sot me qëllimin që teksti të finalizohet në muajin janar dhe të hyjë në zbatim sapo nëntë vende ta ratifikojnë atë.

Traktati do të nisë të zbatohet edhe nëse një vend, i tillë si Irlanda mund të detyrohet të mbajë një referendum për këtë traktat. Traktati përmban 14 nene, dhe sipas tekstit ato vende që e miratojnë atë do të duhet të prezantojnë në Kushtetutat e tyre një rregull për buxhet të balancuar.

Traktati gjithashtu nënvizon se vendet me deficit të lartë duhet të dorëzojnë planet e partneriteti ekonomik në Komisionin dhe Këshillin Europian. Sanksionet do të jenë automatike për ato vende që shkelin rregullat, ndërsa politikat ekonomike duhet të koordinohen në nivelin e euros.

Negociatat mbi tekstin e traktatit do të nisin javën tjetër në grupin e punës për monedhën euro, ku do të takohen zyrtarë të lartë të vendeve anëtare.
(el.me/news24/BalkanWeb)
zbardhen detaje nga drafti i traktatit te ri te eurozones Spacer
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

zbardhen detaje nga drafti i traktatit te ri te eurozones Empty Re: zbardhen detaje nga drafti i traktatit te ri te eurozones

Mesazh nga Anakonda Mon 19 Mar 2012 - 7:41

traktate e cfare traktatesh po bejn dhe keta.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi