Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rrënjët e të keqes europiane  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rrënjët e të keqes europiane  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rrënjët e të keqes europiane

2 posters

Shko poshtë

Rrënjët e të keqes europiane  Empty Rrënjët e të keqes europiane

Mesazh nga Durrsaku Sat 17 Dec 2011 - 21:50

Rrënjët e të keqes europiane  49507Standard and Poors ka provokuar një tërmet këtë javë në Europë duke deklaruar se ka nën mbikëqyrje 15 vende të eurozonës. Edhe vlerësimi me tre A i Gjermanisë është i kërcënuar.

Edhe bankat europiane gjenden nën kërcënimin e agjensisë amerikane të vlerësimit S&P. Nevoja për rikapitalizim është rishikuar por në ngritje, edhe për Deutche Bank, vecanërisht për borxhet e saj në rrezik.

Cifti Francë-Gjermani, i njohur si motorri i europës për dinamizmin e tij, është në krizë.

Franca edhe pse nuk ka parë ende të ulur vlerësimin e saj për momentin, e ka marrë mesazhin e Standard and Poors e cila ka deklaruar se nuk është e thënë që ky vlerësim nuk ndryshon në 12-18 muajt në vijim.

Presidenti Sarkozy gjendet përballë një situate shumë të vështirë, e në Francë vijon debati me qeverinë britanike për refuzimin nga ana e kësaj të fundit për të marrë pjesë në traktatin e ri të arritur në samitin e fundit për një bilanc të përbashkët.

Në krye të vendit që mbetet gjiganti ekonomik i Europës, kancelaria gjermane Merkel nuk ka pranuar të lëshojë pe përsa i përket bilancit, si zgjidhje për krizën, dhe kjo gjë nuk e bën simpatike.

(ar.si/BalkanWeb)
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrënjët e të keqes europiane  Empty Re: Rrënjët e të keqes europiane

Mesazh nga Anakonda Mon 19 Mar 2012 - 7:40

e ne qe duam te futemi ne be.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi