Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dy filma për të drejtat e grave triumfojnë në “Një botë” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dy filma për të drejtat e grave triumfojnë në “Një botë” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dy filma për të drejtat e grave triumfojnë në “Një botë”

Shko poshtë

Dy filma për të drejtat e grave triumfojnë në “Një botë” Empty Dy filma për të drejtat e grave triumfojnë në “Një botë”

Mesazh nga Emona Sun 18 Dec 2011 - 3:07

Dy filma për të drejtat e grave triumfojnë në “Një botë” 17-nje-bote,-balline_1712111258_1 Rrëfimi i një grupi grash indiane që formojnë bandën e tyre për t’i mbrojtur të drejtat e tyre dhe historia e një vajze të re që sjell në jetë dhe rrit foshnjën e saj, janë zgjedhur dy filmat më të mirë për drejtat e njeriut. Të dy historitë e përthekuara në filmat “Pink Gang” dhe “Karla’s Arrival” janë dy filmat që kanë fituar në edicionin e 11-të të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Ndërkombëtar për të Drejtat e Njeriut “Një botë”, që u mbyll të premten mbrëma me ndarjen e çmimeve.

Regjisori Enrico Bisi, i cili ka realizuar dokumentarin për “bandën rozë”, ka thënë se ndihet i nderuar për këtë çmim.

Kryetari i jurisë së festivalit, Vehap Shita ka thënë se këtë vit cilësia e filmave ka bërë që çmimin e jurisë ta ndajnë dy filma. I dyti që ka marrë këtë çmim ka qenë filmi i regjisorit Koen Suidgeest.

Në një ceremoni të thjeshtë me pak publik të interesuar, organizatorët kanë ndarë një mirënjohje speciale për regjisorin shqiptar që jeton në Itali, Erion Kadilli. Filmi i tij “I’ve Been God in Bosnia” sjell rrëfimin e një mercenari gjatë luftërave në Kroaci dhe Bosnjë, që ka qenë gjithashtu në konkurrencën zyrtare.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi