Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Feston 105-vjetorin gruaja që duhet të vdiste foshnje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Feston 105-vjetorin gruaja që duhet të vdiste foshnje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Feston 105-vjetorin gruaja që duhet të vdiste foshnje

2 posters

Shko poshtë

Feston 105-vjetorin gruaja që duhet të vdiste foshnje Empty Feston 105-vjetorin gruaja që duhet të vdiste foshnje

Mesazh nga Emona Mon 19 Dec 2011 - 6:34

Feston 105-vjetorin gruaja që duhet të vdiste foshnje Gruaja105vjecNjë kanadeze festoi e lumtur këtë të hënë 105-vjetorin e lindjes, ndonëse iu dhanë vetëm 12 orë jetë, kur lindi në vitin e largët 1906.

Megjithatë, Lillie Arnold nuk ngriti asnjë dolli për këtë arritje, pasi ajo shpjegon jetëgjatësinë e saj me faktin që nuk ka kthyer kurrë një gotë alkool në jetën e saj.

”Në lindje isha binjake, por të dyja lindëm përpara kohe dhe ishim shumë të imta. Në atë kohë, kishte shumë më pak mënyra për të trajtuar të porsalindurit e hershëm. Motra ime ndërroi jetë brenda pak kohe dhe nënës i thanë që edhe unë do të vdisja brenda ditës”, kujton 105-vjeçarja.

”Isha shumë e dobët, por ia dola dhe sipas nënës, fakti që unë mbijetova u bë një legjendë në spital pas askush nuk e besonte. Do të doja të takoja një ditë në parasjë mjekun që tha që unë do të jetoja vetëm 12 orë”, shton gruaja, e cila në jetën e saj, tashmë i është afruar praktikisht një milion orëve jetë.

Një kujdestare në azilin ku qëndron e moshuara, tregoi se në vitet që kur ajo kaloi në qendrën për të moshuarit, ka gëzuar gjithmonë shëndet dhe kujtesë shumë të mirë.

”Një tjetër antar i familjes sonë jetoi deri 102 vjeç, prandaj duhet të ketë diçka në gjenet tona që na bën të jetojmë kaq gjatë”, shprehet e moshuara.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Feston 105-vjetorin gruaja që duhet të vdiste foshnje Empty Re: Feston 105-vjetorin gruaja që duhet të vdiste foshnje

Mesazh nga Anakonda Fri 23 Mar 2012 - 18:49

ku ta gjej te rroj kaq gjat une.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi