Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Shuhet sopranoja Nina Mula People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Shuhet sopranoja Nina Mula People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shuhet sopranoja Nina Mula

2 posters

Shko poshtë

 Shuhet sopranoja Nina Mula Empty Shuhet sopranoja Nina Mula

Mesazh nga Emona Thu 22 Dec 2011 - 0:20

 Shuhet sopranoja Nina Mula Nina-mula-007-on80thbirthda-300x225Ka ndërruar jetë mëngjesin e së enjtes në moshën 80-vjecare sopranoja e njohur e operas shqiptare Nina Mula.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarë të së ndjerës, të cilët kanë saktësuar se zonja Mula vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë.

Familjarët kanë njoftuar gjithashtu se homazhet në nder të sopranos do të mbahen nga ora 11:00 të ditës së premte në ambjentet e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit.

Sopranoja Nina Mula është vlerësuar me një sërë cmimesh gjatë karrierës së saj, mes të cilëve spikasin urdhëri “Naim Frashëri”, titulli “Mjeshtër i Madh i Punës” dhe “Artiste e Merituar.

E lindur në Rusi, ajo u njoh në vendin e saj me artistin shqiptar Avni Mula, teksa ky i fundit ndiqte studimet në Bashkimin e atëhershëm Sovietik.

Lidhja e tyre solli në jetë Inva Mulën, sopranoja shqiptare që me zërin e saj ka debutuar me sukses në operat më prestigjoze të të gjithë botës.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Shuhet sopranoja Nina Mula Empty Re: Shuhet sopranoja Nina Mula

Mesazh nga pexha Thu 22 Dec 2011 - 1:04

ngushllime familjes Mula
do te na mungoje shum
pexha
pexha
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Dardan
Postime Postime : 5786
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/01/2010
Hobi Hobi : dizajner

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi