Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Qyteza e fatit, 1 800 banorë bëhen milionerë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Qyteza e fatit, 1 800 banorë bëhen milionerë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Qyteza e fatit, 1 800 banorë bëhen milionerë

2 posters

Shko poshtë

Qyteza e fatit, 1 800 banorë bëhen milionerë Empty Qyteza e fatit, 1 800 banorë bëhen milionerë

Mesazh nga Emona Tue 27 Dec 2011 - 0:00

Qyteza e fatit, 1 800 banorë bëhen milionerë Qyteza-e-fatit

Numri 58268 përgjithmonë do të mbetet i shkruar me germa të arta në analet e qytezës spanjolle Grañén. Kjo për arsye se pikërisht ky numër është numri i fatit, numri fitues që gjendej në 1 800 fletëza të lotarisë spanjolle El Gordo, e që ishin blerë nga banorët e kësaj qyteze të vogël në jug të Spanjës, e cila ka gjithsej 2 000 banorë. “Nuk mund të besonim. Blloku i lotarive me këtë numër serik ishte në shitje në dyqanin lokal dhe nuk kishte shumë mundësi për zgjedhje. Nëse ke dashur të blesh lotari, ke mundur të zgjedhësh vetëm nga ai bllok. Askush nuk ka mundur të ëndërrojë se pikërisht ai bllok do të tërhiqet si kryeshërblim”, tha njëri nga pasanikët e rinj. Për secilën lotari që qytetarët e kanë blerë nga 20 euro copën, tashti kanë fituar nga 400 mijë euro, kurse në përgjithësi banorët e kësaj qyteze kanë fituar mbi 720 milionë euro. Vetëm dhjetëra minuta pas tërheqjes së numrave të lotarisë, rrugicat e fshatit u mbushën me njerëz që kishin dalë të kremtonin. “Njerëzit këndonin e vallëzonin, përqafoheshin mes vete. Nuk mund të besonim fatin që na kishte gjetur”, tha Pilar Azgara, pronarja e dyqanit ku ishin shitur lotaritë. Ajo tregoi se edhe vet i kishte blerë katër lotari, ndërsa kur këtij numri t’i shtohen edhe lotaritë që i kanë blerë fëmijët e saj, bashkëshorti dhe kushërinjtë, familja është pasuruar për disa milionë euro. “pothuaj si çdo familje në fshatin tonë. Nuk brengosemi më për krizën financiare në Spanjë apo Evropë”, tha Pilar, transmeton Veçernji list.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteza e fatit, 1 800 banorë bëhen milionerë Empty Re: Qyteza e fatit, 1 800 banorë bëhen milionerë

Mesazh nga Anakonda Fri 23 Mar 2012 - 18:24

Me te vertete qyteze e fatit qenka.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi