Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Qyteti me 4 banorë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Qyteti me 4 banorë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Qyteti me 4 banorë

2 posters

Shko poshtë

Qyteti me 4 banorë Empty Qyteti me 4 banorë

Mesazh nga Emona Wed 20 Apr 2011 - 23:48

Nëse ju pëlqejnë disa pushime të qeta dhe vende jo shumë të frekuentuara, atëherë duhet të shkoni në Lost Springs, në kontenë Converse të shtetit Wyoming.
Por, i vetmi rrezik është se mund të vuash nga vetmia në një vend të tillë sepse ka vetëm 4 banorë në këtë vend.
Regjistrimi i fundit i popullsisë tregoi se në Lost Springs jetojnë 4 persona, duke përfshirë edhe kryetarin e bashkisë, Leda Prince.
Ky vend ekziston që nga viti 1881 dhe arriti kulmin në vitin 1911 me 200 banorë, pjesa më e madhe e të cilëve ishin punëtorë në miniera. Kur minierat u mbyllën, numri i banorëve të Lost Spring pësoi një rënie dramatike.
New Amsterdam (Indiana) me 31 banorë dhe Monowi (Nebraska) me 2 banorë janë dy qytete të tjera në SHBA të cilat konsiderohen si më të voglat së bashku me Lost Springs.



Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti me 4 banorë Empty Re: Qyteti me 4 banorë

Mesazh nga Anakonda Thu 5 Apr 2012 - 4:26

sa mire qenka te shkojsh ketu,pa te shqetesuar askush
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi