Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Salsiçja ia thyen dhëmbin, merr dëmshpërblim People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Salsiçja ia thyen dhëmbin, merr dëmshpërblim People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Salsiçja ia thyen dhëmbin, merr dëmshpërblim

3 posters

Shko poshtë

Salsiçja ia thyen dhëmbin, merr dëmshpërblim Empty Salsiçja ia thyen dhëmbin, merr dëmshpërblim

Mesazh nga Emona Tue 27 Dec 2011 - 0:21

Salsiçja ia thyen dhëmbin, merr dëmshpërblim Jean-CabyDrejtësia ka kërkuar nga “Jean Caby”, fabrika për përpunimin e produkteve të mishit, që një personi nga Reims, në verilindje të Parisit, t’i japë 4.700 euro dëmshpërblim, meqë ky i fundit kishte thyer një dhëmb teksa po hante një salsiçe të kësaj marke të njohur.
Në shkurt 2008, një klient i markës “Jean Caby” kafshon një salsiçe, në të cilën ishte një copë kuarci rreth tre milimetra e madhe, duke thyer kështu një dhëmb. Me shokun e tij i pranishëm teksa po drekonin, ai vendos ta çojë çështjen në gjykatë.
Gjykata më pas urdhëron bërjen e një ekspertize, e cila konfirmon se dhëmbi është thyer nga pjesëza e kuarcit. Kështu që, gjykata të hënën e ka dënuar prodhuesin “Jean Caby” me një dëmshpërblim prej 4.700 eurosh, të cilat do t’i marrë viktima.“Klienti im kishte pësuar edhe një dëmtim estetik. Për këtë arsye, ai është detyruar të bëjë protezë dhe kjo i ka kushtuar. Fajtor për këtë ishte salsiçja”, ka thënë Emmanuel Ludo, avokati i viktimës së salsiçes.Ndërsa, shoqëria ”Jean Caby” ka njoftuar se do të apelojë ndaj këtij vendimi.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Salsiçja ia thyen dhëmbin, merr dëmshpërblim Empty Re: Salsiçja ia thyen dhëmbin, merr dëmshpërblim

Mesazh nga Maksi Tue 27 Dec 2011 - 0:32

vaj hallit po ti kish thyer te tera 36x4700 sa bejne hahaha milionere njera
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Salsiçja ia thyen dhëmbin, merr dëmshpërblim Empty Re: Salsiçja ia thyen dhëmbin, merr dëmshpërblim

Mesazh nga Anakonda Fri 23 Mar 2012 - 18:22

Mire kan bere qe i kan thene deshperblim.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Salsiçja ia thyen dhëmbin, merr dëmshpërblim Empty Re: Salsiçja ia thyen dhëmbin, merr dëmshpërblim

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi