Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mousse me luleshtrydhe dhe krem People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mousse me luleshtrydhe dhe krem People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mousse me luleshtrydhe dhe krem

4 posters

Shko poshtë

Mousse me luleshtrydhe dhe krem Empty Mousse me luleshtrydhe dhe krem

Mesazh nga WebMaster Thu 29 Dec 2011 - 7:59

250 gr. luleshtrydhe te pjekura • 100 gr. sheqer • 1 veze e plote dhe 1 e verdhe • 1,8 dl. qumesht • pak vere e bardhe e embel • vanilje Pergatitja: Presim luleshtrydhet ne copa te vogla, i hedhim tigan, shtojme veren, dhe i gatuajme per pak minuta ne zjarr te ulet. Pasi i heqim nga zjarri i shtrydhim. Hedhim ne nje tenxhere50 gr. sheqer dhe dy luge uje dhe i leme te ziejne per 3 minuta. Rrahim forte te bardhen e vezes dhe i shtojme shurupin e nxehte derisa vellimi te dyfishohet. E leme te ftohet, i shtojme purene e luleshtrydheve dhe e leme ne frogorifer per disa ore. Ne nje tenxhere ngrohim qumeshtin dhe vaniljen. Rrahim te verdhat e vezes me sheqerin qe ka mbetur, dhe duke e rrahur vazhdimisht i shtojme qumeshtin e nxehte te filtruar. E vendosim kremin ne zjarr qe te trashet, me pas e leme te ftohet dhe mousin e sherbejme te shoqeruar me krem.
Mousse me luleshtrydhe dhe krem 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Mousse me luleshtrydhe dhe krem 30l12rc Pytje & Përgjigje Mousse me luleshtrydhe dhe krem 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mousse me luleshtrydhe dhe krem Empty Re: Mousse me luleshtrydhe dhe krem

Mesazh nga Arabela Thu 29 Dec 2011 - 9:20

with love with love do e provoj
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mousse me luleshtrydhe dhe krem Empty Re: Mousse me luleshtrydhe dhe krem

Mesazh nga Maksi Thu 29 Dec 2011 - 9:24

Arabela shkruajti: Mousse me luleshtrydhe dhe krem 157063147 Mousse me luleshtrydhe dhe krem 157063147 do e provoj
dua dhe un pak
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mousse me luleshtrydhe dhe krem Empty Re: Mousse me luleshtrydhe dhe krem

Mesazh nga Arabela Thu 29 Dec 2011 - 9:33

Maksi shkruajti:
Arabela shkruajti: Mousse me luleshtrydhe dhe krem 157063147 Mousse me luleshtrydhe dhe krem 157063147 do e provoj
dua dhe un pak
yes oajahsse oajahsse
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mousse me luleshtrydhe dhe krem Empty Re: Mousse me luleshtrydhe dhe krem

Mesazh nga Maksi Thu 29 Dec 2011 - 9:35

Arabela shkruajti:
Maksi shkruajti:
Arabela shkruajti: Mousse me luleshtrydhe dhe krem 157063147 Mousse me luleshtrydhe dhe krem 157063147 do e provoj
dua dhe un pak
yes Mousse me luleshtrydhe dhe krem 448535451 Mousse me luleshtrydhe dhe krem 448535451
kur do e besh?
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mousse me luleshtrydhe dhe krem Empty Re: Mousse me luleshtrydhe dhe krem

Mesazh nga Arabela Thu 29 Dec 2011 - 9:37

Maksi shkruajti:
Arabela shkruajti:
Maksi shkruajti:
Arabela shkruajti: Mousse me luleshtrydhe dhe krem 157063147 Mousse me luleshtrydhe dhe krem 157063147 do e provoj
dua dhe un pak
yes Mousse me luleshtrydhe dhe krem 448535451 Mousse me luleshtrydhe dhe krem 448535451
kur do e besh?
keto dite geeegge
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mousse me luleshtrydhe dhe krem Empty Re: Mousse me luleshtrydhe dhe krem

Mesazh nga WebMaster Thu 29 Dec 2011 - 9:38

Mos e boni temen lemsh amon ju lutem nese keni ndonje recete postojeni po mos e boni lemsh
Mousse me luleshtrydhe dhe krem 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Mousse me luleshtrydhe dhe krem 30l12rc Pytje & Përgjigje Mousse me luleshtrydhe dhe krem 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mousse me luleshtrydhe dhe krem Empty Re: Mousse me luleshtrydhe dhe krem

Mesazh nga Anakonda Fri 3 Feb 2012 - 5:38

Embelsire me luleshtrydhe.
Nevojiten;
300gr luleshtrydhe,
2 luge mjalte,
250 ml shtalpe,
100gr arra te grira,
50 gr cokollate e bardhe,
3luge sheqer,
1veze,
1pako sheqer vanilje,
100 gr kekse sandvic.

Pergatitja;
E thyjme vezen dhe e ndajme te bardhen nga e verdha.E rrahim te verdhen me mikser dhe gradualisht e shtojme sheqerin.Te verdhen e rrahur e ziejme ne ene mbi avull.E thyjme cokollaten dhe e shtojme ne ene.Pasi shkrihet cokollata,e heqim enen nga zjarri.E leme kremin te ftohet.Ne enen me luleshtrydhet e shtojme mjaltin.Ne enen per perzierje e hedhim shtalpin dhe e rrahim me mikser,derisa kremi pana e fiton dendesine e duhur.E shtojme kremin e ftohur.I rrahim me mikser,derisa te fitojme nje mase homogjene.Pastaj,new enen per perzierje i shtojme arrat e grira.Masen e mbushim me shiringe kuzhine.Me ndihmen e shiringes,embelsiren e mbushim ne gote qelqi.Ne gote hedhim nga luleshtrydhet me mjalte.Mes luleshtrydheve veme 3kekse sandvic.E plotesojme goten me krem.Embelsiren me luleshtrydhe e zbukurojme me nje luleshtrydhe dhe cope keksesh sandvic.Siper embelsires hedhim nga lengu i luleshtrydheve me mjalte.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mousse me luleshtrydhe dhe krem Empty Re: Mousse me luleshtrydhe dhe krem

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi