Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rona Nishliu prezanton Shqipërinë në Eurovision 2012 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rona Nishliu prezanton Shqipërinë në Eurovision 2012 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rona Nishliu prezanton Shqipërinë në Eurovision 2012

2 posters

Shko poshtë

Rona Nishliu prezanton Shqipërinë në Eurovision 2012 Empty Rona Nishliu prezanton Shqipërinë në Eurovision 2012

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 31 Dec 2011 - 15:04

Pas një performance jashtëzakonisht të shkëlqyer, këngëtarja Rona Nishliu ka rrëmbyer çmimin e parë në Festivalin e 50-të të Këngës, duke siguruar kështu pjesëmarrjen në kompeticionin e muzikës europiane Eurovision Song Contest.Këngëtarja kosovare Rona Nishliu do të “qajë” edhe në Azejrbaxhan. Në këtë vend ku do të mbahet Festivali i 57 i Këngës Evropiane, këngëtarja Rona Nishliu do të përfaqësoj Shqipërinë me këngën “Suus”, që fjalinë kryesore e ka “Më lërni të qaj”.
Këngëtarja ka qenë fituese edhe e çmimit për ‘Interpretimin më të Mirë’. Ajo ka falënderuar publikun për pritjen dhe orkestrën. “Faleminderit shumë”, ka thënë Rona e cila është parë shumë e emocionuar.
Vendin e dytë e ka zënë Elton Deda me këngën ‘Kristal’ dhe të tretin Sajmir Braho me këngën “Ajër”.
Gjatë festivalit të këngës janë dhënë edhe disa çmime të tjera.
-Sokol Marsi ka fituar për këngën “Kristal” ka fituar çmimin për Tekstin më të Mirë. “Faleminderit për vlerësimin e veçantë. Vlerësimi për krijimtarinë time është një shtysë për çmime të reja”, ka thënë Marsi.
-Kënga “Mijëra Vjet” e kompozuar nga Endri Sina ka fituar çmimin për “Melodia më e mirë”. “Falënderoj jurinë dhe përshëndes publikun për pritjen”, ka thënë ai.
-Çmimi i kritikës i është dhënë këngës “Jeta ime” e kënduar nga Frederik Ndoci së bashku me motrat e tij. Gjatë spektaklit ai është shprehur se do të jetë gjithmonë pjesë e festivalit.
-Çmimi “Orkestracioni më i mirë” i ka takuar këngës “Vlen sa një jetë” orkestruar nga Klodian Cafoku, i cili ka shprehur falënderim për orkestrën e Radio Televizionit Shqiptar.
“Falënderoj këtë orkestër të mrekullueshme pasi notat e mia të shkruara nuk do të mund të hidheshin në dritë pa performancën e tyre”, ka thënë Klodiani.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rona Nishliu prezanton Shqipërinë në Eurovision 2012 Empty Re: Rona Nishliu prezanton Shqipërinë në Eurovision 2012

Mesazh nga Anakonda Wed 29 Feb 2012 - 18:47

Shpresoj qe te dali sa m,e mire dhe ta prezantoje sa me mire vendin tone.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi