Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjashtë këshilla për të gjetur punë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjashtë këshilla për të gjetur punë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjashtë këshilla për të gjetur punë

2 posters

Shko poshtë

Gjashtë këshilla për të gjetur punë  Empty Gjashtë këshilla për të gjetur punë

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 12 Jan 2012 - 6:40

Gjashtë këshilla për të gjetur punë  Pune-200x116Më poshtë keni disa këshilla për të gjetur punën e duhur: në kohë të mira apo të këqija, të publikuara nga gazeta Shekulli. Teknikat e shitjes Përgatituni gjatë një interviste në telefon apo intervistës së parë që të realizoni një “shitje 60-sekondëshe”, një përmbledhje me 4-5 fjali të biografisë dhe arritjeve tuaja. Kur ju thonë “më fol për veten, pse duhet të të punësoj?” duhet të keni një përmbledhje të ditur përmendësh se pse jeni i mirë për atë punë. Punoni në rrjetin tuaj Interneti nuk duhet të jetë një qëllim në vetvete për t’u punësuar, sidomos nëse bëhet fjalë për kompani të mëdha. Pyesni këdo që njihni nëse kanë lidhje me një punëdhënës të caktuar, në mënyrë që aplikimi juaj t’i shkojë atij drejtpërdrejt. Microsoft ka 100 000 aplikime pune në muaj, kështu që mund ta imagjinoni sa e lehtë është t’ju gjejnë edhe ju aty brenda Zgjeroni horizontin Merrni pjesë në takime profesionale që janë të ngjashme me profilin tuaj. Psh. megjithëse mund të jeni të specializuar në marketing, mund t’i shtoni njohurive tuaj edhe financën apo fusha të tjera që mund t’ju hyjnë në punë për aftësitë që keni. Kontrolloni aftësitë Megjithëse mund të mos keni kohën apo burimet financiare për një diplomë më të avancuar, mund të përmirësoni aftësitë tuaja duke u marrë me kurse të ndryshme. Gjithashtu mos harroni rastet e bashkëpunimit në vullnetarizma apo organizata jofitimprurëse Të dish sa vlen Edhe në kohë të këqija është gabim të kërkosh një punë më të ulët sesa vlen.Parase të pranoni një ofertë, komunikoni me dikë që e njeh mirë tregun për të vlerësuar nëse paga e ofruar është pikërisht ajo që ka lidhje me punën tuaj. Nuk është normale të merrni çdo gjë që judelpara. Do t’ju duhen 10 vjet punë që të arrini një pagë të favorshme. Përditshmëria Kur nisni të kërkoni punë, mos e bëni një ditë po dhe një ditë jo. Çdo ditë duhet të jetë dita juaj e kërkimit./koha/ Burimi i lajmit: /rtvfan.net/
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjashtë këshilla për të gjetur punë  Empty Re: Gjashtë këshilla për të gjetur punë

Mesazh nga Anakonda Fri 16 Nov 2012 - 0:03

do mduhen ne te aardhmen kta kshilla
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi