Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Masa ekstreme kundër udhëtarëve mbi tren  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Masa ekstreme kundër udhëtarëve mbi tren  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Masa ekstreme kundër udhëtarëve mbi tren

2 posters

Shko poshtë

Masa ekstreme kundër udhëtarëve mbi tren  Empty Masa ekstreme kundër udhëtarëve mbi tren

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 19 Jan 2012 - 2:58

Masa ekstreme kundër udhëtarëve mbi tren  IndonezitrenIndonezia ka marrë masa ekstreme për ndalimin e udhëtarëve që hipin mbi tren. Njerëzit që hipin mbi trena për të shmangur pagesën, tani mund të marrin një ndëshkim që mund të rezultojë edhe fatal.

Indonezia ka vendosur që sipër hekurudhave të ngrejë trarë të lartë, nga ku varen topa të mëdhenj prej betoni. Kështu, nëse je mbi tren, një top i tillë të godet dhe ndoshta goditja mund të jetë fatale.

Autoritetet shpresojnë se kjo metodë do funksionojë. Një zëdhënës i kompanisë shtetërore të trenave tha se kanë provuar gjithçka, madje duke vënë edhe tela me gjemba mbi tren, por nuk ka funksionuar asgjë.

Një i varfër tha se ata do fitojnë edhe ndaj kësaj zgjidhje. Megjithatë ai pranoi se ndjehej i frikësuar. Mbi 400 mijë njerëz udhëtojnë me trena drejt kryeqytetit në kohën e pikut. Shumë prej tyre nuk i përballojnë biletat. Shumë njerëz kanë vdekur në aksidente. Në vitin 2008 vdiqën 53 pasagjerë pasi hipën në çati. Shumë viktima shkaktohen nga kabllot që kalojnë mbi trena. Të tjerë bien ndërsa treni lëviz. /albeu.com/

Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Masa ekstreme kundër udhëtarëve mbi tren  Empty Re: Masa ekstreme kundër udhëtarëve mbi tren

Mesazh nga Anakonda Wed 21 Mar 2012 - 5:28

teper ekstreme qenkan.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi