Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lind Ne Kine Djali “Dragua”, Pasi Peshon 7.4 Kg  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lind Ne Kine Djali “Dragua”, Pasi Peshon 7.4 Kg  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lind Ne Kine Djali “Dragua”, Pasi Peshon 7.4 Kg

2 posters

Shko poshtë

Lind Ne Kine Djali “Dragua”, Pasi Peshon 7.4 Kg  Empty Lind Ne Kine Djali “Dragua”, Pasi Peshon 7.4 Kg

Mesazh nga Emona Tue 7 Feb 2012 - 23:52

Mediat kineze kanë bërë me dije vendosjen e një rekordi historik, përsa i takon lindjes së djalit më të shëndetshëm: ai peshon plot 7.4 kg. Djali quhet Chun Chun e pesha e tij shihet si ogur i mirë sidomos në vitin simbol të dragoit që sapo ka filluar në Kinë. “Bashkëshortja ime nuk ishte e ndryshme nga gratë e tjera shtatzëna. Ajo hëngri dhe piu normalisht. Sot është dita e parë e pranverës në kalendarin kinez dhe ai është një ‘fëmijë dragua’. Ndihem shumë i lumtur”- është shprehur i emocionuar babai Han Jingang Xinxiang për median lokale. Foshnja më e madhe në botë ka lindur në Ohajo në Shtetet e Bashkuara në vitin 1870. Ajo peshonte 10.8 kg dhe ka jetuar vetëm pak orë.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lind Ne Kine Djali “Dragua”, Pasi Peshon 7.4 Kg  Empty Re: Lind Ne Kine Djali “Dragua”, Pasi Peshon 7.4 Kg

Mesazh nga Anakonda Mon 19 Mar 2012 - 7:42

ndoshta dhe eshte i tille.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi