Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjumi nuk eshte mik i femrave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjumi nuk eshte mik i femrave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjumi nuk eshte mik i femrave

3 posters

Shko poshtë

Gjumi nuk eshte mik i femrave Empty Gjumi nuk eshte mik i femrave

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 24 Feb 2012 - 7:44

Gjumi nuk eshte mik i femrave Gjumi-femratJane te shumta femrat qe ankohen per nje gjume te keq, ne vecanti me shume se gjysma e moshes mbi 45 vjec ankohet per kete problem.

Veshtiresite e neteve pa gjume i vuajne sidomos zonjat ndermjet moshes 45 e 64 vjec, por semundja nuk kursen as me te rinjte, duke pare qe prek nje pjese prej 20 per qind ne grupmoshen midis 35 e 44 vjec.

Te dhenat jane grumbulluar gjate fushates informative te vitit te kalaur, me perfshirjen e 6 mije femra qe kane plotesuar nje pyetesor per vleresimin e cilesise se gjumit te tyre.

Nga analizat e pyetesoreve rezulton se nje e treta e rasteve te regjistruara. crregullimi i gjumit vazhdon per me shume se pese vjet.
Nje e treta e grave te perfshira, deklarojne se problemi shfaqet here pas here ndersa 40 per qind paraqesin nje gjendje konstante, vecanerisht per grate e moshes me te vjeter.

Mungesa e gjumit ka disa pasoja te pakendeshme mbi cilesine e jetes gjate dites, si pergjumja nga te cilat ankohen me shume se nje e treta e te intervistuarave.

Lidhur me trajtimin, me pak se gjysma e grave me crregullime te gjumit thane se nuk marrin ndonje ilac, por studimi verteton edhe kuoten e larte te vetemjekimit, qe arrin ne 58 per qind per grate ku problemi eshte sporadik ne krahasim me 37 per qind te atyre ne te cilin problemi eshte me i shpeshte.(E.A/infoalbania)
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjumi nuk eshte mik i femrave Empty Re: Gjumi nuk eshte mik i femrave

Mesazh nga Klio Fri 24 Feb 2012 - 7:55

Gjyshja ime vuan nga pagjumesia !
Klio
Klio
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Pran yjeve..
Postime Postime : 4283
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/09/2011
Mosha Mosha : 28
Hobi Hobi : NOTI&MUZIKA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjumi nuk eshte mik i femrave Empty Re: Gjumi nuk eshte mik i femrave

Mesazh nga Anakonda Thu 23 May 2013 - 6:36

eh sa vuajn nga pagjumsia po vujm ne trinjt e jo tvjetrit qe as nuk diskutohet

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjumi nuk eshte mik i femrave Empty Re: Gjumi nuk eshte mik i femrave

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi