Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Birra është e mirë për eshtrat e femrave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Birra është e mirë për eshtrat e femrave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Birra është e mirë për eshtrat e femrave

Shko poshtë

Birra është e mirë për eshtrat e femrave Empty Birra është e mirë për eshtrat e femrave

Mesazh nga T_o_n_i Mon 11 Mar 2013 - 8:52

Birra është një pije e cila kryesisht lidhet me botën e meshkujve dhe presim që gjithmonë i pasionuari ndaj birrës, të jetë mashkull.
Mirëpo, në bazë të rezultatit të studimit më të ri shkencor, gratë do të duhej t’u bashkoheshin meshkujve në konsumimin e rregullt të birrës, sepse kjo pije freskuese i forcon edhe eshtrat.

Nëse nuk jeni një adhuruese e birrës, ndoshta ky zbulim interesant do t’ua ndryshojë mendimin. Një grup i studiuesve spanjollë fillimisht ka testuar 1700 femra të shëndosha të moshës mesatare 48 vjeçe rreth shprehurës së tyre për konsumimin e pijeve alkoolike, ndërsa më pas janë bërë kontrollet me ultrazë dhe atë të eshtrave të dorës, sepse në gishta gjithmonë së pari paraqiten simptomat e osteoporozës.

Sipas pohimit të shkencëtarëve, eshtrat e femrave që rregullisht kënaqen në birrë, në të vërtetë janë më të dendur dhe më të fortë dhe kjo do të thotë se këta persona do të kenë gjasa më të vogla që të sëmuren nga osteoporoza.

Nëse i besohet këtij studimi të pazakontë, edhe konsumimi i sasive të vogla të birrës mund të kontribuojë në shëndetin e eshtrave, çka mund të konkludojmë se nuk duhet tepruar në asgjë, edhe kur bëhet fjalë për birrën.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi