Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse ndryshon epshi seksual tek femrat? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse ndryshon epshi seksual tek femrat? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pse ndryshon epshi seksual tek femrat?

3 posters

Shko poshtë

Pse ndryshon epshi seksual tek femrat? Empty Pse ndryshon epshi seksual tek femrat?

Mesazh nga WebMaster Thu 1 Mar 2012 - 10:53

Në çdo moshë kur femrat shijojnë një dëshirë dhe epsh seksual të shëndetshëm, (kini parasysh popullaritetin e serialit Seks&The City) ngritjet dhe uljet e dëshirës seksuale tek to kanë mbetur akoma një mister.

Në çdo moshë kur femrat shijojnë një dëshirë dhe epsh seksual të shëndetshëm, (kini parasysh popullaritetin e serialit Seks&The City) ngritjet dhe uljet e dëshirës seksuale tek to kanë mbetur akoma një mister.
Studiuesit po zbulojnë se, ekspertët e seksit Masters dhe Johnson kishin gabim kur pretenduan se hiret e femrës janë të ngjashme me ato të mashkullit.

Studime të reja sugjerojnë se, femrat kanë nevojë të ngrihen shpirtërisht, psikologjikisht apo fizikisht që të jenë në humor për seks. Ndryshe nga meshkujt, që mund t'u zgjohet dëshira nga një femër e bëshme në një reklamë birre, nxitja seksuale tek femrat varet nga sinjale të ndryshme dhe delikate. Një femër u përgjigjet bisedave intime apo gjesteve përkëdhelëse dhe të dashura të partnerit.

Sigurisht, që nuk mund të keni oreks seksual të shëndetshëm pa hormonet estrogen dhe testosteron. Formimi gjenetik gjithashtu mund të luajë një rol të rëndësishëm. Karakteristikat e dëshirës seksuale janë të natyrshme, por faktorët psikologjikë ndoshta janë më të rëndësishmit (madje edhe sesa formimi gjenetik).

Kjo ndihmon të shpjegojmë pse ndryshon epshi seksual tek femrat. Ky ndryshim është i dukshëm jo vetëm tek femrat, por edhe brenda individit.


Burimi : Telegrafi
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ndryshon epshi seksual tek femrat? Empty Re: Pse ndryshon epshi seksual tek femrat?

Mesazh nga Next Thu 1 Mar 2012 - 10:54

ao klea cpate sot ?!!
Next
Next
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2536
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/01/2009
Mosha Mosha : 36

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ndryshon epshi seksual tek femrat? Empty Re: Pse ndryshon epshi seksual tek femrat?

Mesazh nga Tonii Thu 1 Mar 2012 - 10:58

si eshte bota
vajzat qe jane te embla ne eros ju bien disa meshkuj koti
e padrejt kjo
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ndryshon epshi seksual tek femrat? Empty Re: Pse ndryshon epshi seksual tek femrat?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi