Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
4 Menyrat per te dalluar genjeshtrat People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
4 Menyrat per te dalluar genjeshtrat People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 Menyrat per te dalluar genjeshtrat

2 posters

Shko poshtë

4 Menyrat per te dalluar genjeshtrat Empty 4 Menyrat per te dalluar genjeshtrat

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 4 Mar 2012 - 12:22

4 Menyrat per te dalluar genjeshtrat 14248d1330895849-4-menyrat-per-te-dalluar-genjeshtrat-genjeshtra-300x300Gënjeshtrat shpeshherë të nxjerrin nga situata, por askujt nuk i pëlqen që të mashtrohet. Nëse tregohemi të kujdesshëm, mund ta kuptojmë kur dikush është duke na gënjyer menjëherë.
Në fakt, janë katër reagime trupore që e “tradhëtojnë” një gënjeshtar. Një revistë franceze mori në pyetje një ekspert të gjuhës së trupit, i cili tregoi se si mund të zbulohet një mashtrim.

1. Një veprim instiktiv i një njeriu që gënjen është të mbulojë gojën me dorë ose të prekë fytyrën. Kur gënjejmë, e dimë që fytyra mund të na tradhëtojë, prandaj me ose pa vetëdije, përpiqemi ta fshehim këtë.

2. Buzëqeshja në fund të një bisede që nuk ka asgjë për të qeshur i shërben gënjeshtarit për t’u çtendosur dhe për të shmangur vëmendjen nga biseda të cilën ai dëshiron ta mbyllë në mënyrë të shpejtë.

3. Dhënia e përgjigjeve të shkutra si “po”, “jo” ose “mbase” është shenjë e qartë e një gënjeshtre. Sado e menduar të jetë ajo, gënjeshtarit nuk i pëlqen të thellohet në shtjellimin e saj.

4. Shënjë e pagabueshme, përplasja më e shpejtë e qepallave të syrit. Këtë nuk mund ta shmangë asnjë mashtrues. Tjetër shenjë, por kjo e vështirë për t’u dalluar me sy të lirë është shpejtimi i ritmit të rahjes së zemrës.


Burimi: Fresk Fare
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

4 Menyrat per te dalluar genjeshtrat Empty Re: 4 Menyrat per te dalluar genjeshtrat

Mesazh nga Anakonda Mon 5 Mar 2012 - 19:44

Teper interesante,per ti mbajtur mend.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi