Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mbi 9000 aborte në vit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mbi 9000 aborte në vit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mbi 9000 aborte në vit

3 posters

Shko poshtë

Mbi 9000 aborte në vit Empty Mbi 9000 aborte në vit

Mesazh nga Aяtємιѕα Mon 5 Mar 2012 - 12:37

Mbi 9000 aborte në vit KONTRACEPTIVIShqiptarët mbeten ende shumë larg përdorimit të metodave kontraceptive për tu mbrojtur nga shtatzanitë e paplanifikuara.

Sipas statistikave të Institutit të Shëndetit Publik regjistrohen mbi 9000 ndërpreje të shtatzanive në një vit.

Specialistët e Institutit të Shëndetit Publik shpjegojnë se çiftet kanë ende një lidhje të fortë me metodat tradicionale kontraceptive, të cilat janë më pak efektive se metodat moderne.

Ndër shkaqet e shumta që çojnë vajzat dhe gratë drejt abortit janë varfëria në zonat rurale përkundrejt karrierës në zonat urbane.
B:t,chanel
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbi 9000 aborte në vit Empty Re: Mbi 9000 aborte në vit

Mesazh nga dajti modh Mon 5 Mar 2012 - 12:46

nuk na punon marshi indietro neve pranej kemi keto probleme :541221:
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbi 9000 aborte në vit Empty Re: Mbi 9000 aborte në vit

Mesazh nga Anakonda Mon 5 Mar 2012 - 19:39

me shum abort sesa lindje,e habitshme.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbi 9000 aborte në vit Empty Re: Mbi 9000 aborte në vit

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 6 Mar 2012 - 2:24

Për nënat që mendojnë të abortojnë ...

Mbi 9000 aborte në vit Abortion-twins-model
Njoftimi i Institutit të Shëndetit Publik se në Shqipëri regjistrohen mbi 9000 aborte në vit (të dhëna zyrtare), ka tronditur shoqërinë shqiptare duke hapur edhe debat për ligjshmërinë e këtij fenomeni.

Për të sensibilizuar opinonin dhe për t′ju sqaruar njerëzve se çfarë në të vërtetë është aborti, Portali Albeu ka vendosur të publikojë një video rënqethëse ku shihet qartë se si bëhet aborti dhe çfarë ndodh gjatë këtij procesi jo njerëzor.

Urojmë që kjo video t′i bëjë të mendojnë edhe njëherë të gjithë ato nëna dhe baballarë që abortin e shohin si "shpëtim".

Ne, redaksia e Portalit Albeu.com, të pozicionuar qartë kundër lejimit të abortit në vendin tonë, me qëllim të senzibilizimit të opinonit dhe ndalimin e vrasjes së foshnjeve që akoma nuk kanë lindur, publikojmë këtë video në të cilën mund të shihet se çfarë krimi është ky veprim.

Shikoni videon dhe më pas vendosni!

Ç′është aborti?

Abort quhet nxjerrja e embrionit nga mitra e femrës. Ndryshe, disa e quajnë abortin si vrasje e foshnjës para se të lindë.

Ju sugjerojme qe keto pamje te mos shikohen nga persona nen 18 vjeç dhe të dobët emocionalisht.

http://<object classid="clsid:D27CDB...yer_65180">

Ndërkohë, vite më parë këngëtarja Shyhrete Behluli ka kënduar një këngë për abortin të cilën e ka quajtur "Letër nga Parajsa". Autor i tekstit është Fatmir Muja.

Dëgjoni këngën e dhimbshme dhe lexoni tekstin e mëposhtëm:
http://<object classid="clsid:D27CDB...yer_65181">

Letër nga parajsa:

A nuk kishte bota
Vend edhe për mua
Apo zemra jote
Nanë s’kishte mëshirë

Më thanë se parajsa
Është nën këmbët tua
T’më përkdhelje ti
Pata shumë dëshirë


E atë botë të cilën
Ti e do aq shumë
A se meritova
Ta shoh edhe unë?!

Veç t’kishe menduar
Nga unë si je ndarë
Pak do t’kishe qeshur
Shumë do t’kishe qarë


Se njërëzit gabojnë
Me atë botë mashtrohen
Por më t’mirët janë
Ata që pendohen

Edhe pse kam dashur
Lule për t’dhuruar
Nuk më dhimbset jeta
Që se kam jetuar

Se bota të cilën
Ju e doni shumë
S’është më e mirë se bota
Ku po jetoj unë

Vallë a kaq të vogël
Ka zemrën nji nanë
Dashurinë ndaj fëmisë
Mbrenda që se mban

Asnjëherë për mua
Nuk t′rrodhi pika e lotit
Asnjëherë s’mendove
Se del para Zotit

Se njërëzit gabojnë
Me atë botë mashtrohen
Por më t’mirët janë
Ata që pendohen
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbi 9000 aborte në vit Empty Re: Mbi 9000 aborte në vit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi