Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
KE: Shikimi i gjinisë para lindjes, shkak për aborte People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
KE: Shikimi i gjinisë para lindjes, shkak për aborte People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KE: Shikimi i gjinisë para lindjes, shkak për aborte

2 posters

Shko poshtë

KE: Shikimi i gjinisë para lindjes, shkak për aborte Empty KE: Shikimi i gjinisë para lindjes, shkak për aborte

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 18 Feb 2012 - 4:51

KE: Shikimi i gjinisë para lindjes, shkak për aborte 30661_6- Njohja e gjinisë gjatë kohës së shtatzënisë është bërë shpesh shkaktar për abortimin e foshnjës. Kryesisht 'dënimi në embrion' është për seksin femër. Specialistët shqiptarë të mjekësisë kanë nisur të diskutojnë mbi mundësinë ose jo të tregimit të gjinisë së fëmijës para lindjes.

Ministri i Shëndetësisë, Petrit Vasili deklaroi se për të eliminuar abortin selektiv në vendin tonë, nuk përjashtohet mundësia e mostregimit të gjinisë. Shqipëria e legjitimoi abortin në fillim të viteve '90 dhe ai lejohet deri në javën e 12-të të shtatzënisë. Në lidhje me këtë çështje, drejtoresha e maternitetit "Koço Gliozheni", Rubena Moisiu, ka thënë se raste të aborteve selektive në vendin tonë ka, por mungojnë statistikat e sakta. "Nuk jam në dijeni për atë çfarë ka thënë ministri Vasili, por për ne është e rëndësishme se çfarë do të vendoset. Ka raste, nuk mund të thuhet se nuk ka raste të aborteve selektive në vendin tonë, por mungojnë statistikat",- ka thënë Moisiu.
(el.me/Gazeta Shqiptare/BalkanWeb)
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

KE: Shikimi i gjinisë para lindjes, shkak për aborte Empty Re: KE: Shikimi i gjinisë para lindjes, shkak për aborte

Mesazh nga Anakonda Tue 6 Mar 2012 - 8:00

Edhe keto si nuk i ndalojn abortet per te zgjidhur dhe per te shpetuar nje jet te pafajshme.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi