Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
KOSOVË - GJUHA TURKE NË RREGULLOREN E KOMUNËS SË PRIZRENIT People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
KOSOVË - GJUHA TURKE NË RREGULLOREN E KOMUNËS SË PRIZRENIT People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KOSOVË - GJUHA TURKE NË RREGULLOREN E KOMUNËS SË PRIZRENIT

2 posters

Shko poshtë

KOSOVË - GJUHA TURKE NË RREGULLOREN E KOMUNËS SË PRIZRENIT Empty KOSOVË - GJUHA TURKE NË RREGULLOREN E KOMUNËS SË PRIZRENIT

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 10 Mar 2012 - 4:01

KOSOVË - GJUHA TURKE NË RREGULLOREN E KOMUNËS SË PRIZRENIT 934c7e4c-8077-412a-acba-147a6dc9d280-444x333
Vendim historik në Kosovë... Politikanët turq dolën fitimtar nga lufta që bënë për Gjuhën Turke.Vendim historik në Kosovë...

Politikanët turq dolën fitimtar nga lufta që bënë për Gjuhën Turke.

Përpjekja e Komunës së Prizrenit që kishte dy vjet që vazhdonte, për përdorimin e Gjuhës Turke, kaloi me shumicë votash nga Asambleja e Komunës së Prizrenit.

Rregullorja e përdorimit të Gjuhës Turke e Asamblesë së Komunës së Prizrenit, u pranua me votat e 35 anëtarëve të këtij kuvendi.

Anëtarët e Partisë Demokratike Turke të Kosovës të cilët u përpoqën për këtë rregullore, këmbëngulën për rregullimin e përdorimit të Turqishtes nga komuna, sipas Ligjit të Përdorimit të Gjuhëve.

Sipas rregullores së miratuar, Gjuha Turke, në Prizren krahas shkresave zyrtare do të përdoret në mënyrë të barabartë edhe nëpër kartat e identitetit, patentat dhe nëpër tabela.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

KOSOVË - GJUHA TURKE NË RREGULLOREN E KOMUNËS SË PRIZRENIT Empty Re: KOSOVË - GJUHA TURKE NË RREGULLOREN E KOMUNËS SË PRIZRENIT

Mesazh nga Anakonda Sat 10 Mar 2012 - 18:56

Shpresoj qe mos te na e vejn edhe ne te mesojm gjuhen e tyre.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi