Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fushatë për personat me sindromin Down  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fushatë për personat me sindromin Down  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fushatë për personat me sindromin Down

2 posters

Shko poshtë

Fushatë për personat me sindromin Down  Empty Fushatë për personat me sindromin Down

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 15 Mar 2012 - 12:15

Fushatë për personat me sindromin Down  F1_14daun-jpg1331722235-300x175PRISHTINË, Kosovë – Organizata Down Syndrome Kosova, në bashkëpunim me Klubin për bamirësi në Universitetin Amerikan të Kosovës, kanë ndërmarrë një fushatë për vetëdijesimin e qytetarëve ndaj kategorisë së prekur me sindromën Down. Me moton “Dua të mësoj”, fushata në fakt ka nisur qysh më 9 mars dhe ajo do të zgjasë deri më 21 mars, që njëherësh është edhe shënimi i Ditës Botërore të sindromës Down. Ligjërata me temën “Dua të mësoj – Sindromi Down”, që ka për qëllim vetëdijesimin e nxënësve të shkollave fillore dhe thyerjen e stereotipeve për personat e prekur me këtë sëmundje, do të mbahen në 7 komuna: Prishtinë, Pejë, Mitrovicë, Prizren, Gjakovë, Gjilan dhe Ferizaj dhe do të kenë fokus nxënësit e klasës së pestë. Fushata përcillet me marshin solidar që do të organizohet më 16 mars në orën 12.00 nga hotel Grand dhe do të përfundojë në Sheshin Nëna Terezë në orën 12.40, qëllim i të cilit është për t’i informojë qytetarët se personat e prekur me sindromën Down janë të gatshëm të integrohen dhe të kontribuojnë për shoqërinë kosovare. Fushata do të përmbyllet me një program artistik më 21 mars, që do të mbahet në Teatrin Kombëtar në kryeqytet, i cili do të udhëhiqet dhe do të performohet nga vetë personat e prekur me sindromën Down. Burimi i lajmit: /rtvfan.net/
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fushatë për personat me sindromin Down  Empty Re: Fushatë për personat me sindromin Down

Mesazh nga Anakonda Sat 17 Mar 2012 - 18:24

sa mire nje gjest shum i bukur,per te ndihmuar ato qe jan te semure dhe per tu dhen kurajo per te vazhduar perpara.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi