Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kush përdor biçikletën, shfaq probleme seksuale People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kush përdor biçikletën, shfaq probleme seksuale People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kush përdor biçikletën, shfaq probleme seksuale

2 posters

Shko poshtë

Kush përdor biçikletën, shfaq probleme seksuale Empty Kush përdor biçikletën, shfaq probleme seksuale

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 4 Apr 2012 - 8:16

Kush përdor biçikletën, shfaq probleme seksuale 146-300x118Gjithmonë është thënë se çiklizmi mund të shkaktojë disa probleme të natyrës seksuale te burrat, pasi shala e biçikletës, mund të ndikojë te shëndeti riprodhues i tyre. Por tani rezulton se dy rrotat, janë gjithashtu edhe një rrezik për gratë.

Kjo dukuri është demonstruar në një studim të botuar në revistën shkencore "Journal of Sexual Medicine”, sipas të cilit, pozicioni që femra mban në biçikletë, luan një rol kyç edhe në atë që ajo bën më pas në shtrat.

Analiza është bërë te 48 çikliste që udhëtojnë më shumë se 18 kilometra në javë, të cilat janë vlerësuar për ndjesinë e bazës së legenit (zona që është në kontakt me shalën e biçikletës).

Gjatë udhëtimit, pacientet raportuan praninë e mpirjeve dhe ndjesisë së shpimit me gjilpërë, i konfirmuar nga disa matjeve. Gjë që sipas tyre, nuk i lejonte të bënin normalisht seks me partnerët e tyre.

"Këto incidente ndodhin në një pakicë të femrave, ndërsa ka biçikleta që nuk shfaqin asnjë efekt anësor", siguron Alessandra Graziottin, drejtore e Qendrës Spitalore të Gjinekologjisë në Milano.

Ndërsa rekomandohet që për t’i shmangur të tilla probleme, femrat të mos përdorimin xhinse, apo të brendshme të trasha.

e.t/NOA
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush përdor biçikletën, shfaq probleme seksuale Empty Re: Kush përdor biçikletën, shfaq probleme seksuale

Mesazh nga Anakonda Wed 4 Apr 2012 - 18:14

shyqyr qe nuk ndikonka tek femrat,sa mir qe paskam fat e do ti jap serish bicikletes
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi