Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Foto – Fëmijën me fytyrë ujk e lepur e braktisi nëna në maternitet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Foto – Fëmijën me fytyrë ujk e lepur e braktisi nëna në maternitet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Foto – Fëmijën me fytyrë ujk e lepur e braktisi nëna në maternitet

Shko poshtë

Foto – Fëmijën me fytyrë ujk e lepur e braktisi nëna në maternitet Empty Foto – Fëmijën me fytyrë ujk e lepur e braktisi nëna në maternitet

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 5 Apr 2012 - 4:07

Foto – Fëmijën me fytyrë ujk e lepur e braktisi nëna në maternitet FytyraKy fëmijë për gati 2 vjet nuk ka marrë ushqimin si gjithë foshnjat e tjera, por është ushqyer me shiringë. I vogli është braktisur në maternitetin e Shkodrës edhe nga vetë nëna pas çrregullimeve fizike në fytyrë.
Fëmija ka lindur pa qellëz, buzët e tij nuk ishin të zakonshme, ajo e sipërme ishte si e një lepuri dhe e poshtmja si e ujkut.
Në Shkodër familja e djalit prej 2 vjetësh, kërkonte ndihmë, por në spitalin e këtij qyteti nuk kishte gjetur zgjidhje. Ky problem u zgjidh pas një ndërhyrje të gjatë kirurgjikale në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”.
“Kishte lindur normal, këto janë punët e zotit. Fëmija nuk ka qellëz. Gjithmonë ushqehej me shiringë tashmë përdorte biberon”, tregon Shpresa Dajlani, nëna e fëmijës.
Pas ndërhyrjes, trupa e mjekëve të spitalit ORL, e konsideroi operacion të vështirë, por që gjithsesi përfundoi me sukses.
”Këto operacione bëhen kryesisht pas lindjes, në moshën 3 deri në 6 muajsh. Ky fëmijë ka ardhur pas dy vitesh për arsye sociale. Ne u treguam të gatshmë për të kryer operacionin. Janë intervente të cilat janë tepër të vështira për t’u kryer, këqaqësia tashmë është e madhe pas operacionit”, shprehet mjeku Ramazan Isufi.
Rasti i dyvjeçarit nga Shkodra konsiderohet nga mjekët si një anomali që në embrion. Raste të tilla, edhe pse të pakta në numër, janë ndeshur edhe herë tjetër në vendin tonë.Foto – Fëmijën me fytyrë ujk e lepur e braktisi nëna në maternitet Femijaoperuar
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi