Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Roberto Benigni: Gjithë bota i detyrohet Greqisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Roberto Benigni: Gjithë bota i detyrohet Greqisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roberto Benigni: Gjithë bota i detyrohet Greqisë

3 posters

Shko poshtë

Roberto Benigni: Gjithë bota i detyrohet Greqisë Empty Roberto Benigni: Gjithë bota i detyrohet Greqisë

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 6 Apr 2012 - 1:41

Roberto Benigni: Gjithë bota i detyrohet Greqisë 53132SELANIK - Në prani të një publiku të shumtë dhe tepër entuziast, aktori dhe regjisori i njohur italian, Roberto Benigni u shpall “Honoris Causa” i katedrës së italishtes, në Universitetin "Aristoteli" të Selanikut.

59-vjeçari italian aktor dhe shkrimtar shumë i vlerësuar ndër të tjera për dramën «Jeta është e bukur», mori cmimin për «karrierën e tij shembullore artistike dhe shpirtin e tij novator”.

Aktori italian, i laureuar me çmimin Oscar, reagoi me mënyrën e vet të njohur, flaku në ajër kapelen dhe nuk ngurroi të kërcente mbi banka.

Benigni e filloi ligjëratën duke folur në greqisht: “Faleminderit. Mirëmbrëma. Tungjatjeta, miqtë e mi të dashur. Dua t’ju puth të gjithëve. Zemra ime rreth fuqishëm”, tha aktori italian i duartrokitur nxehtësisht.

Duke iu referuar krizës ekonomike që po kalon Greqia, Benigni theksoi se “nuk është Greqia që ka borxhe”, por “bota, Europa, i detyrohet gjithçka Greqisë”.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Roberto Benigni: Gjithë bota i detyrohet Greqisë Empty Re: Roberto Benigni: Gjithë bota i detyrohet Greqisë

Mesazh nga Anakonda Sat 7 Apr 2012 - 23:45

oH,CE PASKA gjet,vetem kur te bjere ngrica ne ferr atehere do ti detyrohemi greqise
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Roberto Benigni: Gjithë bota i detyrohet Greqisë Empty Re: Roberto Benigni: Gjithë bota i detyrohet Greqisë

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sun 8 Apr 2012 - 0:11

Po Greqia te laj njehere ato qe i detyrohet shtetit dhe emigranteve Shqiptare dhe pastaj te shohim se s'a i detyrohet bota greqise...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Roberto Benigni: Gjithë bota i detyrohet Greqisë Empty Re: Roberto Benigni: Gjithë bota i detyrohet Greqisë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi