Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Të pakënaqurit nga jeta kalojnë kohë në Facebook People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Të pakënaqurit nga jeta kalojnë kohë në Facebook People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Të pakënaqurit nga jeta kalojnë kohë në Facebook

4 posters

Shko poshtë

Të pakënaqurit nga jeta kalojnë kohë në Facebook Empty Të pakënaqurit nga jeta kalojnë kohë në Facebook

Mesazh nga Emona Wed 11 Apr 2012 - 23:17

Të pakënaqurit nga jeta kalojnë kohë në Facebook FacebookAta që kalojnë shumë kohë në Facebook janë më pak të lumtur me jetën e tyre. Në këtë përfundim kanë arritur shkencëtarët e Universitetit të Gotenburgut (Suedi), të cilët tregojnë se shumë përdorues të internetit hyjnë në rrjetin shoqëror sapo ndezin kompjuterin.

Kjo sjellje, sipas tyre, është një varësi nga e cila rrezikohen personat me të ardhura të pakta dhe ata me arsim të ulët.

Nga sondazhi suedez doli se 85% e atyre që navigojnë në internet hyjnë çdo ditë në Facebook dhe gjysma e tyre deklaruan se gjëja e parë që bëjnë pasi ndizet kompjuteri është hyrja tek profili.

Në sondazh morën pjesë 1 mijë persona të moshës 18-73 vjeç.

“Facebook mund të bëhet një ves në mënyrë të pandërgjegjshme dhe mund të krijohet një varësi e rrezikshme”, shprehet Leif Denti i Universitetit të Psikologjisë në Gotenburg.

Përsa i përket gjinisë, femrat janë në përgjithësi më aktive se meshkujt në Facebook.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të pakënaqurit nga jeta kalojnë kohë në Facebook Empty Re: Të pakënaqurit nga jeta kalojnë kohë në Facebook

Mesazh nga BlEro25 Wed 11 Apr 2012 - 23:41

Cdo dite e me shume po varen nga fcb. Une i kam harru pass r.l.x..
BlEro25
BlEro25
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 233
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/03/2011
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të pakënaqurit nga jeta kalojnë kohë në Facebook Empty Re: Të pakënaqurit nga jeta kalojnë kohë në Facebook

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:27

e fb te acaron nga 1 her je ma rehat kur ske hic sesa kur ke
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të pakënaqurit nga jeta kalojnë kohë në Facebook Empty Re: Të pakënaqurit nga jeta kalojnë kohë në Facebook

Mesazh nga Arabela Sat 10 Nov 2012 - 1:27

gjeja me e pamebnduar qe mund et beje njeriu esh te postoj privatesine ne fb,,,,vetem probleme te sjell per mendimin tim,,,flas nga eksperienca,,, eeww
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të pakënaqurit nga jeta kalojnë kohë në Facebook Empty Re: Të pakënaqurit nga jeta kalojnë kohë në Facebook

Mesazh nga Vizitor Mon 19 Nov 2012 - 9:08

Ndersa ata qe jan depresiv e kaloje kohen ne Twitter.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të pakënaqurit nga jeta kalojnë kohë në Facebook Empty Re: Të pakënaqurit nga jeta kalojnë kohë në Facebook

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi