Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Presidenca e Kosovës “zyrtarizon” kombin kosovar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Presidenca e Kosovës “zyrtarizon” kombin kosovar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Presidenca e Kosovës “zyrtarizon” kombin kosovar

2 posters

Shko poshtë

Presidenca e Kosovës “zyrtarizon” kombin kosovar Empty Presidenca e Kosovës “zyrtarizon” kombin kosovar

Mesazh nga Emona Sat 14 Apr 2012 - 8:19

Presidenca e Kosovës “zyrtarizon” kombin kosovar F1_14dekor-jpg1334389060Prishtinë, 14 prill – Kombi kosovar është zyrtarizuar nga Presidenca e Kosovës qysh në kohën kur ky institucion udhëhiqej nga Fatmir Sejdiu. Zyrtarizimin në letër të kombit kosovar e ka respektuar edhe presidentja Atifete Jahjaga.

Nëse ndonjë qytetar vendës vlerësohet se ka dhënë kontribut të shquar për ta përfaqësuar Kosovën, ai mund të nderohet me dekoratën “Ambasador i Kombit të Kosovës”, dekoratë kjo që deri të premten pasdite ka figuruar në faqen zyrtare të Presidencës së Kosovës, në rubrikën “te dekoratat”. Aty thuhej se “dekorata ‘Ambasador i Kombit të Kosovës’ u jepet personaliteteve të shquara të Kosovës, që kanë merita të veçanta në lartësimin e imazhit të Kosovës në botë”.

“Zyrtarizimin” e kombit kosovar përmes kësaj dekorate që Presidenca e Kosovës nuk e ka ndarë asnjëherë, zyrtari në Departamentin e Informacionit të Zyrës së Presidencës, Safet Zejnullahu, e ka arsyetuar duke thënë se emri i kësaj dekorate është “Ambasador i Kosovës”, me përshkrimin se kjo dekoratë “u jepet personaliteteve të shquara të Kosovës, të cilët kanë merita të veçanta në lartësimin e imazhit të Kosovës në botë”.

Mirëpo, sipas Zejnullahut, ky është një lëshim teknik pasi që faqja zyrtare e Presidencës ishte hakuar kohë më parë.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Presidenca e Kosovës “zyrtarizon” kombin kosovar Empty Re: Presidenca e Kosovës “zyrtarizon” kombin kosovar

Mesazh nga Anakonda Fri 11 May 2012 - 17:08

Interesante qenkan nderruar vendet dmth
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi