Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Një “Facebook” për terroristët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Një “Facebook” për terroristët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Një “Facebook” për terroristët

2 posters

Shko poshtë

Një “Facebook” për terroristët Empty Një “Facebook” për terroristët

Mesazh nga Emona Tue 1 May 2012 - 1:31

Një “Facebook” për terroristët 26_G_info-Nje

Gjigantët e teknologjisë dhe internetit, “Google”, janë bërë pjesë e një projekti që mbështet krijimin e një rrjeti shoqëror për ish-terroristë dhe viktimat e tyre.

Ishte vetë “Google” ai që prezantoi projektin ditën e enjte, duke pretenduar se nisma do të shërbejë për të luftuar përhapjen e ekstremizmit dhe për të ndërgjegjësuar njerëzit se gjithçka mund të zgjidhet nëpërmjet komunikimit.

Kompanisë me më shumë klikime në botë i lindi kjo ide pasi disa përdorues së saj e parashtruan atë në forume të ndryshme të bisedimeve në motorin e kërkimit.

Projekti do të shërbejë për të lidhur viktimat me terroristë të penduar, në mënyrë që të përballë këndvështrimin njerëzor të sulmeve të dhunshme të ndërmarra me këndvështrimin e agresorëve, të motivuar shpesh nga ideale politike apo fetare.

Sasha Havlicek, shefja ekzekutive e Institutit të Dialogut Strategjik u shpreh se: “Qëllimi është krijimi i një lëvizje globale kundër ekstremizmit. Ky do të jetë një rrjet i rëndësishëm për të përballur njerëz me pikëpamje krejtësisht të ndryshme në të gjithë botën”.

Nga ana e tij, Robert Orell, një ish-neonazist suedez, i cili tashmë punon si drejtor i grupit kundër neonazismit, deklaroi: “Mua më ka shërbyer shumë debati për të kuptuar rrugën e duhur. Jam i sigurt se ky rrjet shoqëror do të ketë efekte të shkëlqyera”.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një “Facebook” për terroristët Empty Re: Një “Facebook” për terroristët

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 21:39

ehe epo me an te fb edhe ata i llogarisin gjerat me se miri
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi