Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Meshkujt e varfër janë më të dëshirueshëm? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Meshkujt e varfër janë më të dëshirueshëm? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meshkujt e varfër janë më të dëshirueshëm?

2 posters

Shko poshtë

Meshkujt e varfër janë më të dëshirueshëm? Empty Meshkujt e varfër janë më të dëshirueshëm?

Mesazh nga Emona Thu 3 May 2012 - 22:41

Të rejat e sotme me siguri më parë do të martohen për mashkullin “nën to” sesa ta zgjedhin partnerin i cili ka më shumë para dhe status më të lartë social se ato.

Raporti, të cilin e ka publikuar „Institute for Public Policy Research", tregon që aspiratat e femrave kanë ndryshuar me kalimin e kohëve, dhe që martesat e sotme nuk janë as afër atyre nga vitet 40 të shekullit të kaluar. Shkaku kryesor i këtij ndryshimi është pozicioni gjithnjë më i mirë i femrave në punë.

Sipas kësaj statistike, 50 për qind të femrave në moshën prej 17-30 vjet kanë edukim të lartë, ndërsa te meshkuj kjo përqindje është 42, çka po ashtu reflektohet edhe në rritjen e të ardhurave të femrave.

Si rezultat i ngritjes së statusit financiar, numri gjithnjë e më i madh i femrave ka mjaft resurse që të mund të martohet me mashkullin i cili fiton më pak se ajo.

Përveç rritjes së numrit të femrave të cilat në martesë hyjnë me meshkujt më pak të fuqishëm, çka nuk ndodhte në të kaluarën, në rritje është edhe numri i martesave në mes partnerëve me status të njëjtë social.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Meshkujt e varfër janë më të dëshirueshëm? Empty Re: Meshkujt e varfër janë më të dëshirueshëm?

Mesazh nga Anakonda Mon 7 May 2012 - 23:35

nuk jan tangelliksa e nuk bejn si interesante prandaj
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi