Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkollat fetare !!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkollat fetare !!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkollat fetare !!!

2 posters

Shko poshtë

Shkollat fetare !!! Empty Shkollat fetare !!!

Mesazh nga An0nim Thu 3 May 2012 - 23:06

Shkollat private fetare kane ekzituar dhe ekzitojne ne shume shtete te botes. Ketu perfshire shkolla te feve te ndryshme. Kete bisede po e beja me shoqen time nje dite, pasi ajo kishte deshire te rregjistronte vajzen e saj ne shkolle fetare, kjo per faktin se atje ka rregull (plus raporti i mesueseve dhe nxenesve eshte 1 me 10, kur ne shkollat shteterore eshte 1 dhe 20 per shkollat fillore).

Por shkollat fetare nuk mbahen vetem per keto, se ato vertete kane rregull, disipline, ato i bazojne mesimet e tyre tek feja, duke i kushtuar fese nje pjese se dites se mesimit.

Cfare mendoni ju per shkollat fetare? Nese do te zgjidhnit, do ta rregjistronit femijen tuaj ne shkolle fetare? A mesojne ata ato qe mesohen ne shkollat shteterore (shkencat)? Cfare mendoni per moshen e femijes? Mos valle ai duhet te vendose vete me vone se sa fetar do te jete, apo sa i perkushtuar do te jete ndaj fese?

Nuk dua qe kjo teme te kthehet ne shkrime te Bibles apo Kur'anit. Thjesht nje bashkbisedim per shkollat fetare dhe moshen e femijeve ne keto shkolla. Ju lutem mbajuni temes.
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat fetare !!! Empty Re: Shkollat fetare !!!

Mesazh nga Anakonda Sat 5 May 2012 - 17:23

un nuk do ta coja kurre femijen ne nje shkoll fetare,nuk jam rraciste por ne shkollat fetare do te detyrohet vajza ose djali qe te veshe uniformen e tyre;pstaj ne ato shkolla ua mbushin femijeve mendjen me lloj-lloj gjerash;nuk jam dakord...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi