Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkollat publike apo ato private? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkollat publike apo ato private? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkollat publike apo ato private?

+14
Besa
Aяtємιѕα
Ariel
Edi 7
Maksi
Free spirit
Emona
dajti modh
Medina
LaDescarada
Daku
Golden
Єямєℓiиdå
bobi 10
18 posters

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga bobi 10 Wed 14 Sep 2011 - 9:38

Tashme ne vendin tim ngado te veshtrosh shikon shkolla private te hapura.Shkolla me emertime te ndryshme .

Cila nga keto dyja nxjerr me shume intelektuale??


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 15 Sep 2011 - 9:24

Publike mendoj une........ato privatet marrin leke por asgje nuk bejne...te pakten ketu ku jam une jo.....nuk e di per ne shqiperi.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Golden Thu 15 Sep 2011 - 9:27

Reklame e nje Universiteti privat thoshte "Pranojme studente edhe pa Test te Matures" kjo tregon vet Shkollat publike apo ato private? 3189159776

Golden
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9120
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 29

http://pc4everything.blogspot.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Daku Thu 15 Sep 2011 - 9:29

Nqs behet fjale per ne Shqiperi shteterore , qe sido qofshin jane me cilesore.
Nqs do behej fjale per jashte ska prb niveli i presoreve eshte njelloj besoj , diferencen e bejne kushtet mbase .
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga LaDescarada Thu 15 Sep 2011 - 9:43

Golden shkruajti:Reklame e nje Universiteti privat thoshte "Pranojme studente edhe pa Test te Matures" kjo tregon vet Shkollat publike apo ato private? 3189159776

[QeSh] [QeSh]

edhe une thom se ato publike ma mir...sepse ato private nuk kushtojn shum rendesi zgjuarsis por veq krysorja me fitu pare prej njerzve
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Golden Thu 15 Sep 2011 - 9:45

LaDescarada shkruajti:

Shkollat publike apo ato private? 398758 Shkollat publike apo ato private? 398758

edhe une thom se ato publike ma mir...sepse ato private nuk kushtojn shum rendesi zgjuarsis por veq krysorja me fitu pare prej njerzve

Prandaj ti je ne fk publik Shkollat publike apo ato private? 1388203807

Nime tek cili fk je? Vij t;shoh najher :P Shkollat publike apo ato private? 1533221348

Golden
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9120
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 29

http://pc4everything.blogspot.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Medina Thu 15 Sep 2011 - 9:46

Privat - sepse jon kushtet me mira edhe profat vin me koh ne ligjerat edhe ne privat ke profat me mir etj etj
Medina
Medina
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Te engjulli im mbrojtes
Postime Postime : 1046
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/09/2010
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Daku Thu 15 Sep 2011 - 9:46

Adi si jane kto Universitet private ne Shqiperi

Sill tre veta njeri eshte falas, Sill dy merr nje laptop Falas ahahahha
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Golden Thu 15 Sep 2011 - 9:48

Daku shkruajti:Adi si jane kto Universitet private ne Shqiperi

Sill tre veta njeri eshte falas, Sill dy merr nje laptop Falas ahahahha

Sill 2 merr 1 Diplome falas Shkollat publike apo ato private? 1533221348

Golden
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9120
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 29

http://pc4everything.blogspot.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga dajti modh Thu 15 Sep 2011 - 9:49

ketu ku jetoj une preferohen shkollat private ..megjithese kushtojn shume .. por del me mire ne shkolle private se sa publike ......
shkollat e shtetit jane cope me nga 40 nxenes per klase ..
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga LaDescarada Thu 15 Sep 2011 - 9:49

Golden shkruajti:
LaDescarada shkruajti:

Shkollat publike apo ato private? 398758 Shkollat publike apo ato private? 398758

edhe une thom se ato publike ma mir...sepse ato private nuk kushtojn shum rendesi zgjuarsis por veq krysorja me fitu pare prej njerzve

Prandaj ti je ne fk publik Shkollat publike apo ato private? 1388203807

Nime tek cili fk je? Vij t;shoh najher :P Shkollat publike apo ato private? 1533221348

golden hahah...ja larg jemi ne 2 ski shans me ardh

ja tek fakulteti im (qe eshte publik) kemi profesora shum te mira...jam e knaqur
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Medina Thu 15 Sep 2011 - 9:49

Daku shkruajti:Adi si jane kto Universitet private ne Shqiperi

Sill tre veta njeri eshte falas, Sill dy merr nje laptop Falas ahahahha

Ne kosove eshte ndrysh Daku ..keq nese funksjonojn keshtu apo eshte shaka e jotja kjo
Medina
Medina
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Te engjulli im mbrojtes
Postime Postime : 1046
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/09/2010
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Daku Thu 15 Sep 2011 - 9:51

Jo mo ca shaka eshte e Verteta .
Niveli Arsimor privat ne Shqiperi eshte Skandaloz , pastrim parash ne drite te diellit me bekimin e qeverise :p
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Golden Thu 15 Sep 2011 - 9:52

LaDescarada shkruajti:

golden hahah...ja larg jemi ne 2 ski shans me ardh


Trego vendin ti, le a mundem te vij une :P Shkollat publike apo ato private? 1388203807

Golden
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9120
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 29

http://pc4everything.blogspot.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Medina Thu 15 Sep 2011 - 9:52

hahahahaha Daku mos ja fut kot lali
Medina
Medina
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Te engjulli im mbrojtes
Postime Postime : 1046
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/09/2010
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga bobi 10 Thu 15 Sep 2011 - 9:54

Britanikja Xhuliet dhe bashkëshorti i saj me origjinë shqiptare Petrit Muça, pasi kanë parë që djali i tyre Aleksi 6 vjeç nuk mësoi dot të lexonte për një vit rresht në shkollën e Londrës, vendosën ta regjistrojnë atë në një shkollë në Shqipëri.The Sun ka botuar nje shkrim,edhe ne te radhitjen e vendeve persa i perket arsimit shkollor,edhe Anglia zinte vend pas Shqiperise.Cifti nga Britania kane vendosur qe djali i tyre te arsimohet ne Shqiperi,edhe tashme djali i tyre rri me prinderit e Petritit shenon gazeta Shekulli.Tashme lind pyetja.A e ushtrojne me pasion profesionin mesuesit tane?Deshmohen raste qe shumehere jo,por nqs do beja zgjidhje mes dy alternativave them publikeShkollat publike apo ato private? 668312


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga LaDescarada Thu 15 Sep 2011 - 9:54

po golden e di se smundehs hahah...eja ne sloveni pra
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 15 Sep 2011 - 10:19

bobi 10 shkruajti:Britanikja Xhuliet dhe bashkëshorti i saj me origjinë shqiptare Petrit Muça, pasi kanë parë që djali i tyre Aleksi 6 vjeç nuk mësoi dot të lexonte për një vit rresht në shkollën e Londrës, vendosën ta regjistrojnë atë në një shkollë në Shqipëri.The Sun ka botuar nje shkrim,edhe ne te radhitjen e vendeve persa i perket arsimit shkollor,edhe Anglia zinte vend pas Shqiperise.Cifti nga Britania kane vendosur qe djali i tyre te arsimohet ne Shqiperi,edhe tashme djali i tyre rri me prinderit e Petritit shenon gazeta Shekulli.Tashme lind pyetja.A e ushtrojne me pasion profesionin mesuesit tane?Deshmohen raste qe shumehere jo,por nqs do beja zgjidhje mes dy alternativave them publikeShkollat publike apo ato private? 668312

Interesant ky lajmi kur e lexova.....hhmm ketu me vertet e kane nje sistem arsimor te cuditshem....
pushimet i kemi 4 here ne vit nga shtatori deri ne qershor... celebrate005
shkon femia 5 vjec ne klasen e pare...per me msu te shkruajne duhet ti mesosh ti vet....etj..
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Emona Fri 16 Sep 2011 - 5:10

Shkolla Publike...Normal .:)

Shkolle Private shko 1 dite te nesermen te japin Diplomen LOL

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Free spirit Sun 18 Sep 2011 - 2:20

personalisht jam gjimnaziste ne nje shkolle private dhe mund te them qe ka goxha nivel. ka rregull, disipline dhe kerkese llogaria. kushtet jan me te mira sesa ne shtet je 3 4 veta ne bank dhe ka raste kur zysha nk shpjegon ose nk ta jep noten po si dhe para. ka dhe sh nxenes qe dalin te mir nga shteti por mendoj se po te jesh nje nxenes i mir qe meson dhe do te behesh dikushi nk do te thot sh nese je ne privat apo ne shtet
Free spirit
Free spirit
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : In my world
Postime Postime : 4803
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/08/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Maksi Sun 18 Sep 2011 - 2:42

nje nxenes i mire sdo e kishte problem them un
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Edi 7 Sun 18 Sep 2011 - 4:55

vallai tani pa shkolla fare
Edi 7
Edi 7
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : europe e bashkuar
Postime Postime : 138
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/09/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Futboll

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga bobi 10 Mon 19 Sep 2011 - 8:59

I'm free... shkruajti:personalisht jam gjimnaziste ne nje shkolle private dhe mund te them qe ka goxha nivel. ka rregull, disipline dhe kerkese llogaria. kushtet jan me te mira sesa ne shtet je 3 4 veta ne bank dhe ka raste kur zysha nk shpjegon ose nk ta jep noten po si dhe para. ka dhe sh nxenes qe dalin te mir nga shteti por mendoj se po te jesh nje nxenes i mir qe meson dhe do te behesh dikushi nk do te thot sh nese je ne privat apo ne shtet

Me vjen keq,por te jem i sinqerte me duhet te te them qe,,,,,,,,,,,,1) S'ke respektuar shenjat e pikesimit.Shkollat publike apo ato private? 617475

Mendimi i juaj per temen ishte????Ju pershendes I'm freeShkollat publike apo ato private? 668312


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Ariel Mon 7 Nov 2011 - 10:43

Private nuk diskutohet..
Ne publiket e merr ne qafe femijen..ca spo nigjojm...


Shkollat publike apo ato private? 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Free spirit Mon 7 Nov 2011 - 11:13

1. nk para i respektoj shenjat e pikesimit ne forum
2. ne gjimnaz jam per shkoll private
pershendetje dhe nga ana ime Bobi [724516]
Free spirit
Free spirit
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : In my world
Postime Postime : 4803
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/08/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga bobi 10 Mon 7 Nov 2011 - 11:19

I'm free... shkruajti:1. nk para i respektoj shenjat e pikesimit ne forum
2. ne gjimnaz jam per shkoll private
pershendetje dhe nga ana ime Bobi [724516]

Pse jo ne forum free??
A s'meriton forumi te respektohen shenjat,edhe pse neglizhojme me to??

Suksese ne shkollen tuaj c'faredo qofte private apo publike.

Serish kini pershendetjen time free.


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Free spirit Mon 7 Nov 2011 - 11:20

po i meriton, por e kam me te thjesht qe te shkruj pa shenja pikesi. na kan mesu keq sms qe shkruajm (tongueout)
gjithe te mirat
Free spirit
Free spirit
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : In my world
Postime Postime : 4803
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/08/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga bobi 10 Mon 7 Nov 2011 - 11:23

Aha,,,,,,

ok.

Kam frike jo sms,por mesuesit e shkolles free. geeegge


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Free spirit Mon 7 Nov 2011 - 11:24

jo jo , ne shkolle i respektoj se perndryshe na flet presorja [@@@@@@]
Free spirit
Free spirit
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : In my world
Postime Postime : 4803
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/08/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga bobi 10 Mon 7 Nov 2011 - 11:26

I'm free... shkruajti:jo jo , ne shkolle i respektoj se perndryshe na flet presorja [@@@@@@]

A i di ajo???

00027003 00027003 00027003 00027003 00027003


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Free spirit Mon 7 Nov 2011 - 11:27

hahahha sigurisht qe i di , perndryshe cvlere do kishte te na mesonte. njs. e bem temen chit chat
shkoll private
Free spirit
Free spirit
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : In my world
Postime Postime : 4803
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/08/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Aяtємιѕα Mon 7 Nov 2011 - 11:45

Varet ku jeton. Ne Shqiperi s'ja vlen. Femija qe vjen nga nje familje e edukuar dhe intelektuale pritet te shkelqeje kudo qe te jete si ne privat school, ashtu edhe ne publik.Pastaj privatet kane tendenca te japin kollaj noten sepse paguan floket e kokes.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga bobi 10 Tue 8 Nov 2011 - 0:45

cambridge college
oxford college

Me ka thene dikushi do kufizoja edhe buken e gojes ,nqs flitet per privat,se tjerat kryesisht jane cope me cope.

S'ka te beje shqiperi,apo jashte se nivelet e vendeve tjera kam pare e degjuar.

geeegge


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 12 Nov 2011 - 10:57

Edhe ka pas te drejte ai dikushi,,,

Por thash s'ja vlen ne Shqiperi me kuptimin se sot degjojme qe edhe ata pak mesues "te diplomuar" e kane marr ate duke dhen rryshfet ose me te njohur edhe pse mund te jete i pa afte per nje profesion te till,dhe jo vetem..!

Behen kudo keto nuk them jo por ne Shqiperi bie ne sy me shume kjo dukuri...

Flasin vet statikat qe jan bere nder kohe por dhe vet nga c'kam pare e degjuar...
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga bobi 10 Sat 12 Nov 2011 - 11:32

Anna shkruajti:Edhe ka pas te drejte ai dikushi,,,

Por thash s'ja vlen ne Shqiperi me kuptimin se sot degjojme qe edhe ata pak mesues "te diplomuar" e kane marr ate duke dhen rryshfet ose me te njohur edhe pse mund te jete i pa afte per nje profesion te till,dhe jo vetem..!

Behen kudo keto nuk them jo por ne Shqiperi bie ne sy me shume kjo dukuri...

Flasin vet statikat qe jan bere nder kohe por dhe vet nga c'kam pare e degjuar...

Pikepyetje(??)

Po ka pas.

Jane me shume nivel,edhe kur me thua per ne Shqiperi me duhet te ndal.

Jemi per te dhene mendimet tona,edhe jo per te imponuar mendimin e tjetrit,edhe secili ka mendimin e tij,sikurse une me Oxford e Cambridge college.


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Ariel Sat 12 Nov 2011 - 11:37

bobi 10 shkruajti:cambridge college
oxford college

Me ka thene dikushi do kufizoja edhe buken e gojes ,nqs flitet per privat,se tjerat kryesisht jane cope me cope.

S'ka te beje shqiperi,apo jashte se nivelet e vendeve tjera kam pare e degjuar.

geeegge

Yess yesss geeegge
Sidomos te grupit te cambridge... 00027003
E con femijen si rob i eger dhe te ndryshon brenda gjashte muajve bohet njeri me tamom..
Leqe ca sistemi dhe programi qe kane...habitem cdo dite e me shume kur degjoj...
Ja vlen investimi.....00027003

Privat o lal...si brenda shqiperise si jashte....Privat...Shkollat publike apo ato private? 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Ariel Sat 12 Nov 2011 - 11:41

Sa per shkollat private ne shqiperi...te pakten ketu ne Durres ku kam pas une kalamajte...nuk eshte e vertete qe i vejn notat kollaj...perkundrazi kane kerkese llogarie dhe rregulla te forta... Per nivel nuk flas sepse faji kryesor i ngel ministrise se arsimit per programet qe miraton qe me shume i corientojne dhe i lodhin femijet sesa i kulturojne dhe i arsimojne.


Shkollat publike apo ato private? 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Free spirit Sat 12 Nov 2011 - 11:45

Ariel shkruajti:Sa per shkollat private ne shqiperi...te pakten ketu ne Durres ku kam pas une kalamajte...nuk eshte e vertete qe i vejn notat kollaj...perkundrazi kane kerkese llogarie dhe rregulla te forta... Per nivel nuk flas sepse faji kryesor i ngel ministrise se arsimit per programet qe miraton qe me shume i corientojne dhe i lodhin femijet sesa i kulturojne dhe i arsimojne.
jam sh dakort me Ariel. te jesh ne shkoll private nk do te thot qe i merr notat kollaj. kjo varet nga shkolla dhe cilesia qe ato kan. mund te thuash qe nk te ngel , po esht e vertet, por nk ben leshime x nxenesit e tj. te pakten me mua nk me ka ndodh kjo gje
Free spirit
Free spirit
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : In my world
Postime Postime : 4803
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/08/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga bobi 10 Sat 12 Nov 2011 - 11:51

Ariel shkruajti:
bobi 10 shkruajti:cambridge college
oxford college

Me ka thene dikushi do kufizoja edhe buken e gojes ,nqs flitet per privat,se tjerat kryesisht jane cope me cope.

S'ka te beje shqiperi,apo jashte se nivelet e vendeve tjera kam pare e degjuar.

geeegge

Yess yesss geeegge
Sidomos te grupit te cambridge... 00027003
E con femijen si rob i eger dhe te ndryshon brenda gjashte muajve bohet njeri me tamom..
Leqe ca sistemi dhe programi qe kane...habitem cdo dite e me shume kur degjoj...
Ja vlen investimi.....00027003

Pr laivat ol...si brenda shqiperise si jashte....Privat...

Privat mi privat 00027003 00027003 00027003 00027003 00027003

Ku te rregjistrohem Ariel une??? Shkollat publike apo ato private? 426788 Shkollat publike apo ato private? 426788 Shkollat publike apo ato private? 426788 Shkollat publike apo ato private? 426788


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Ariel Sat 12 Nov 2011 - 11:52

Po nuk te ngelin sepse nuk arrin te bjere nxenesi ne ate nivel sa te ngel...se femije budallenj nuk ka sot...ne pergjithesi femijet jane inteligjent vetem u mungon vullneti qe kane rezultate te ulta...po jo per te ngelur...
Por punojne goxha sepse kane dhe kushtet e mira...


Shkollat publike apo ato private? 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi